Συμφωνία συνεργασίας μεταξύ ΤΕΠΑΚ και Ινστιτούτου Ερευνών «Προμηθέας»

Συμφωνία με το Ινστιτούτο Ερευνών «Προμηθέας» υπέγραψε το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) με σκοπό τη συνεργασία στους τομείς της εκπαίδευσης, της έρευνας και της τεχνολογίας.

Τη Συμφωνία υπέγραψαν ο Πρύτανης του ΤΕΠΑΚ, Καθηγητής Παναγιώτης Ζαφείρης και ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ινστιτούτου, κ. Μενέλαος Μενελάου, στο πλαίσιο ειδικής τελετής, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 22 Νοεμβρίου στην Αίθουσα του Συμβουλίου στο κτήριο της Πρυτανείας.

Η Συμφωνία προβλέπει, μεταξύ άλλων, τη διοργάνωση κοινών πολιτιστικών, επιστημονικών και εκπαιδευτικών εκδηλώσεων και δραστηριοτήτων, την ανταλλαγή συμβουλευτικών και επιστημονικών υπηρεσιών και μελετών, την κοινή  συμμετοχή σε ερευνητικά και αναπτυξιακά προγράμματα, την τοποθέτηση φοιτητών σε εργασιακούς χώρους και την ανταλλαγή πληροφοριών και τεχνογνωσίας.

Κατά τη διάρκεια της τελετής υπογραφής της Συμφωνίας, διεξήχθη συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων για ανάπτυξη της συνεργασίας μεταξύ των δύο μερών σε θέματα κοινού ενδιαφέροντος.

IAPT PhotoBook:2021 Perceiving Landscape(s)

Ενίσχυση Δεξιοτήτων Εκπαίδευσης στην Ψηφιακή Εγγραμματοσύνη Υγείας για τους νοσηλευτές που εργάζονται με ηλικιωμένους

Το Τμήμα Καλών Τεχνών διοργανώνει εκδήλωση για τη λογοκρισία στην τέχνη και στον δημόσιο λόγο