Πληροφορίες για υποψήφιους μεταπτυχιακούς φοιτητές επιπέδου Μάστερ 2016/2017

Κυκλοφόρησε το ενημερωτικό έντυπο "Πληροφορίες για υποψήφιους μεταπτυχιακούς φοιτητές επιπέδου Μάστερ του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου", για το ακαδημαϊκό έτος 2016-17.

Η έκδοση περιλαμβάνει πληροφορίες για τα προσφερόμενα μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών, το σύστημα σπουδών και φοίτησης, τη διαδικασία υποβολής αίτησης και αξιολόγησης των αιτήσεων, τη φοιτητική ζωή, τις παρεχόμενες προς τους φοιτητές υπηρεσίες (στέγαση, σίτιση, συμβουλευτική στήριξη, στήριξη φοιτητών με αναπηρίες κ.ά.), καθώς και άλλες γενικές πληροφορίες για το Πανεπιστήμιο.

Η έκδοση θα διανέμεται τόσο σε έντυπη όσο και σε ηλεκτρονική μορφή και αποτελεί σημαντικό εργαλείο πληροφόρησης για τα μεταπτυχιακά προγράμματα του Πανεπιστημίου στο πλαίσιο εκπαιδευτικών εκθέσεων και εξειδικευμένων παρουσιάσεων.

Πληροφορίες για υποψήφιους μεταπτυχιακούς φοιτητές επιπέδου Μάστερ 2016/2017