Απόφοιτοι 2020 - Παραλαβή πτυχίων

Σπουδές Φοιτητικά Νέα Φοιτητική Ζωή

Σε συνέχεια προηγούμενης ανακοίνωσης, όσοι αποφοιτάτε παρακαλούμε ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ  για να επιλέξετε τον τρόπο παραλαβής του πτυχίου σας, μέχρι Σάββατο 4 Ιουλίου 2020.

Oι φοιτητές που δεν θα συμπληρώσουν την ηλεκτρονική φόρμα σημαίνει πως επιθυμούν να τους αποσταλεί ταχυδρομικώς το πτυχίο τους.

Δύο (2) επιλογές υπάρχουν για την παραλαβή του πτυχίου σας:

1. Ταχυδρομικώς

Στην περίπτωση αυτή το πτυχίο θα αποσταλεί με συστημένη αλληλογραφία, την εβδομάδα 6-10 Ιουλίου 2020. Θα παραλάβετε στη διεύθυνση σας ειδοποίηση άφιξης συστημένου εγγράφου. Η παραλαβή του θα γίνει από το Ταχυδρομικό Γραφείο της περιοχής/ενορίας σας. Το ταχυδρομικό γραφείο παραλαβής, θα αναγράφεται στην ειδοποίηση άφιξης του συστημένου εγγράφου.

2. Αυτοπροσώπως, από το Πανεπιστήμιο

Στην περίπτωση αυτή οι απόφοιτοι μπορούν να παραλάβουν το πτυχίο τους, αυτοπροσώπως, με την επίδειξη δελτίου πολιτικής ταυτότητας, από το Αμφιθέατρο 2, κτίριο Τάσσος Παπαδόπουλος (γωνία Θέμιδος και Ιφιγενείας, Λεμεσός) από Δευτέρα 6 Ιουλίου μέχρι Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020, μεταξύ των ωρών 9:00π.μ. – 2:00 μ.μ.

Στην παραλαβή θα έχουν την ευκαιρία (εάν το επιθυμούν):

• Να φορέσουν τήβεννο και καπέλο.

Το πανεπιστήμιο θα φροντίσει να υπάρχουν στο χώρο αριθμός τηβέννων προπτυχιακού και μεταπτυχιακού επιπέδου σπουδών. Θα τηρηθούν σχολαστικά μέτρα υγιεινής και αποστάσεων, ως επίσης και ο επιτρεπόμενος αριθμός ατόμων εντός του εσωτερικού χώρου. Δεν υπάρξει οποιαδήποτε χρέωση.

• Να φωτογραφηθούν σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο, από κατάλληλα εκπαιδευμένους φοιτητές που εργάζονται στο CUTing Edge. Οι φωτογραφίες θα αποστέλνονται πριν την αποχώρηση του απόφοιτου από το χώρο, στο προσωπικό του email, χωρίς καμία χρέωση.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας (First come First Serve), όσο αφορά τις κρατήσεις σε ημέρες και ώρες για την παρουσία σας στο πανεπιστήμιο, σύμφωνα με τον επιτρεπόμενο αριθμό ατόμων εντός εσωτερικού χώρου. Θα ενημερωθείτε την Κυριακή 5 Ιουλίου 2020, μέσω του email που έχετε δηλώσει στη φόρμα, για την κράτηση σας.

Πρόγραμμα Εγγραφών Εαρινού Εξαμήνου 2020/21

Ανακοίνωση για Γενικό Πλαίσιο Διδασκαλίας για το Εαρινό Εξάμηνο 2020-21

Πρόγραμμα τελικών εξ αποστάσεως εξετάσεων Φθινοπωρινού Εξαμήνου 2020-21

Δύο (2) επιλογές υπάρχουν για την παραλαβή του πτυχίου σας:

1. Ταχυδρομικώς

2. Αυτοπροσώπως, από το Πανεπιστήμιο

Στην παραλαβή θα έχουν την ευκαιρία (εάν το επιθυμούν):

• Να φορέσουν τήβεννο και καπέλο.