Δικαιούχοι/ες υποτροφιών και οικονομικών βοηθημάτων του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών 2023-24

Στήριξη Φοιτητών Φοιτητικά Νέα

To Διοικητικό Συμβούλιο του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών, κατά την 33η συνεδρία του που πραγματοποιήθηκε στις 29/7/2024 εξέτασε τις αιτήσεις για υποτροφίες και οικονομικά βοηθήματα και με βάση τις διαθέσιμες πιστώσεις και την κατάταξη μοριοδότησης, αποφάσισε την κατανομή υποτροφιών και βοηθημάτων σε συνολικά 260 φοιτητές/τριες, με συνολική δαπάνη €107,700.

Αναλυτικά δίνονται:

• Από €1,000 σε 41 άτομα που συγκεντρώνουν 26 μόρια και άνω (σύνολο €41,000)
  • Από €500 σε 42 άτομα που συγκεντρώνουν από 24 μέχρι 25 μόρια (σύνολο €21,000)
  • Από €300 σε 95 άτομα που συγκεντρώνουν ν 23 και 22 μόρια (σύνολο €28,500)
  • Από €200 σε 81 άτομα που συγκεντρώνουν 21 και 20 μόρια (σύνολο €16,200)

Πατήστε εδώ για τον κατάλογο των δικαιούχων και τα ποσά που λαμβάνουν.

Όλοι/ες οι δικαιούχοι καλούνται να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική φόρμα (εδώ) και να επισυνάψουν προσωπικά στοιχεία τραπεζικού λογαριασμού (iban), το αργότερο μέχρι τις 26 Αυγούστου 2024. Άτομα που δεν θα ανταποκριθούν έγκαιρα δεν θα λάβουν τα χρήματα που δικαιούνται.

Οι δικαιούχοι των επώνυμων υποτροφιών θα κληθούν και είναι υποχρεωτικό να παραστούν σε συνάντηση με τους χορηγούς σε χρόνο που θα ανακοινωθεί προσεχώς (αρχές Σεπτεμβρίου 2024).

Το Δ.Σ. του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών εκφράζει θερμές ευχαριστίες προς τους ακόλουθους, που έχουν προσφέρει τις επώνυμες υποτροφίες:

• Τον Πανιερώτατο Μητροπολίτη Λεμεσού Αθανάσιο
  • Το Let's Help Foundation
  • Τον Δρ. Χρίστο Αλωνεύτη
  • Το δικηγορικό γραφείο Πατρίκιου Παύλου
  • Το Εμπορικό Βιομηχανικό Επιμελητήριο Λεμεσού
  • Τη Φοιτητική Ένωση του ΤΕΠΑΚ
  • To Ίδρυμα Γεωργίου και Ανδριανής Λόρδου
  • Τη Σχολή Επιστημών Υγείας του ΤΕΠΑΚ
  • Το Τμήμα Εμπορίου Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας του ΤΕΠΑΚ
  • Εταιρείες και άλλα φυσικά πρόσωπα που πρόσφεραν μικρότερα ποσά.

Πληροφορίες για το επίδομα ενοικίου 2024-25

Υποβολή αιτήσεων μοριοδότησης για εστία ή επίδομα ενοικίου 2024-25 - τελευταία ευκαιρία

Αναλυτικά δίνονται:

• Από €1,000 σε 41 άτομα που συγκεντρώνουν 26 μόρια και άνω (σύνολο €41,000)
  • Από €500 σε 42 άτομα που συγκεντρώνουν από 24 μέχρι 25 μόρια (σύνολο €21,000)
  • Από €300 σε 95 άτομα που συγκεντρώνουν ν 23 και 22 μόρια (σύνολο €28,500)
  • Από €200 σε 81 άτομα που συγκεντρώνουν 21 και 20 μόρια (σύνολο €16,200)

Πατήστε εδώ για τον κατάλογο των δικαιούχων και τα ποσά που λαμβάνουν.

• Τον Πανιερώτατο Μητροπολίτη Λεμεσού Αθανάσιο
  • Το Let's Help Foundation
  • Τον Δρ. Χρίστο Αλωνεύτη
  • Το δικηγορικό γραφείο Πατρίκιου Παύλου
  • Το Εμπορικό Βιομηχανικό Επιμελητήριο Λεμεσού
  • Τη Φοιτητική Ένωση του ΤΕΠΑΚ
  • To Ίδρυμα Γεωργίου και Ανδριανής Λόρδου
  • Τη Σχολή Επιστημών Υγείας του ΤΕΠΑΚ
  • Το Τμήμα Εμπορίου Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας του ΤΕΠΑΚ
  • Εταιρείες και άλλα φυσικά πρόσωπα που πρόσφεραν μικρότερα ποσά.