Φοιτητές/τριες που δεν μοριοδοτήθηκαν και ενδιαφέρονται για επίδομα ενοικίου (2024-25)

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Φοιτητές/τριες πτυχίου που για οποιοδήποτε λόγο δεν μπόρεσαν να υποβάλουν αίτηση μοριοδότησης και ενδιαφέρονται για επίδομα ενοικίου, έχουν μια τελευταία ευκαιρία.

Καλούνται να μαζέψουν τα αναγκαία δικαιολογητικά (διαβάστε εδώ, σημ. 4 Δικαιολογητικά) και να τα προσκομίσουν για έλεγχο στο Γραφείο Στέγασης, στη Λεμεσό την Τετάρτη, 23 Οκτωβρίου (ΥΣΦΕ, ημιόροφος) και στην Πάφο την Πέμπτη, 24 Οκτωβρίου 2024 (Σχολή ΔΙΤΟΥΦΕ, 3ος όροφος), μεταξύ των ωρών 9πμ μέχρι 1μμ.

Εφόσον είναι ορθά, θα έχουν την ευκαιρία την ίδια ώρα να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά τη φόρμα και να ανεβάσουν τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, έχουν περιθώριο μίας μέρας να εξασφαλίσουν τα σωστά δικαιολογητικά . Εξ αποστάσεως ηλεκτρονική υποβολή αίτησης και δικαιολογητικών δεν γίνονται δεκτά.

Η ανακοίνωση της μοριοδότησης των αιτήσεων αυτών θα γίνει λίγες μέρες μετά, συνεπώς ελλιπείς αιτήσεις θα απορρίπτονται και δεν θα μοριοδοτούνται. Επίδομα ενοικίου, με αναδρομική ισχύ από Σεπτέμβρη 2024, θα λάβουν αιτήσεις που συγκεντρώνουν τουλάχιστον 12 μόρια.

Αυτή είναι μια πραγματικά τελευταία ευκαιρία μοριοδότησης για σκοπούς επιδόματος ενοικίου για το 2024-25. Δεν θα υπάρξει άλλη.

Για απορίες και καθοδήγηση, housing@cut.ac.cy, τηλ. 25 002380

Υποβολή δικαιολογητικών για καταβολή 1ης δόσης επιδόματος ενοικίου 2024-25