Αίθουσα ΣΟΕΔ, ισόγειο του κτηρίου Continental, ΤΕΠΑΚ

28 Ιουνίου 2024       10:00 -

Το Τμήμα Διοίκησης Τουρισμού και Φιλοξενίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) σας προσκαλεί στην πρώτη ημερίδα διάχυσης των αποτελεσμάτων (multiplier event) του έργου “Digital Employer Engagement and Learning for Hospitality and Tourism under Pandemic and Other Crisis Situations" (DEELforHOST).  Πρόκειται, για ένα έργο Erasmus+ που χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και  στοχεύει στην ανάπτυξη μιας καινοτόμου πλατφόρμας που θα ενισχύσει ψηφιακά τους δεσμούς μεταξύ των ΑΕΙ που προσφέρουν προγράμματα εκπαίδευσης στη Διοίκηση Ξενοδοχείων και Τουρισμού και της Ξενοδοχειακής-Τουριστικής Βιομηχανίας.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα παρουσιαστούν τα εξής παραδοτέα του έργου: α. η  ψηφιακή πλατφόρμα, η οποία φιλοδοξεί να καταστεί χρήσιμο εργαλείο διασύνδεσης των ΑΕΙ με τους εργοδότες του κλάδου και β. το εκπαιδευτικό υλικό που παράχθηκε στο πλαίσιο του έργου, επιχειρώντας να καλύψει εξειδικευμένες εκπαιδευτικές ανάγκες των ενδιαφερόμενων ομάδων-στόχων. Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί εργαστήρι πιλοτικής εφαρμογής της πλατφόρμας (pilot workshop), όπου οι συμμετέχοντες και οι συμμετέχουσες μπορούν να εγγραφούν και να περιηγηθούν στο ψηφιακό περιβάλλον και να εξοικειωθούν με τη χρήση της πλατφόρμας.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28 Ιουνίου στις 10:00 π.μ. στις εγκαταστάσεις του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου στη Λεμεσό, (Αίθουσα ΣΟΕΔ, στο ισόγειο του κτηρίου Continental).

Για περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση μπορείτε να επικοινωνείτε:

με τη συντονίστρια του έργου Δρ. Σωτηρούλα Λιασίδου (25002196) &  sotiroula.liasidou@cut.ac.cy

ή με το Ερευνητικό Κέντρο Ηράκλειτος (25002092) & maria.panagopoulou@cut.ac.cy.

Μείνετε συντονισμένοι/ες διότι σύντομα θα ανακοινωθεί και η ημερομηνία της δεύτερης εκδήλωσης παρουσίασης των αποτελεσμάτων (multiplier event) στις εγκαταστάσεις του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου στην Πάφο!

DEELforHOST: Multiplier Event στο ΤΕΠΑΚ!

Για περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση μπορείτε να επικοινωνείτε:

ή με το Ερευνητικό Κέντρο Ηράκλειτος (25002092) & maria.panagopoulou@cut.ac.cy.

2024-06-28T10:00