![](/digitalAssets/129/129591_100photo.jpg)
Μετά από σχετική πρόσκληση, τρία μέλη του Πανεπιστημίου μας συμμετείχαν στην κριτική επιτροπή του ετήσιου διαγωνισμού ρομποτικής First LEGO League Cyprus 2016.
Ο διαγωνισμός διεξήχθη την Κυριακή 20 Μαρτίου στη Λεμεσό και σε αυτόν συμμετείχαν 15 διαγωνιζόμενες ομάδες με 120 παιδιά 9 έως 16 ετών από όλη την Κύπρο.
Στην κριτική επιτροπή «Σχεδιασμός Ρομπότ» συμμετείχε ο Χρίστος Κωνσταντίνου, διδακτορικός συνεργάτης στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών, στην κριτική επιτροπή στην κατηγορία «Έρευνα» ο Νικόλας Νικολάου, φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών, ενώ στην επιτροπή αξιολόγησης για την κατηγορία «Κεντρικές Αξίες» συμμετείχε ο Γιώργος Κόκου, Συντονιστής του Γραφείου Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό κόσμο.
Η θεματική του φετινού διαγωνισμού ήταν το Trash-Trek «Εμείς δεν μιλάμε για τα σκουπίδια – θα τα καθαρίσουμε!».
Εδώ φοιτούμε. Στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Πανεπιστήμιο της καρδιάς μας!
![](/digitalAssets/129/129591_100photo.jpg)
Μετά από σχετική πρόσκληση, τρία μέλη του Πανεπιστημίου μας συμμετείχαν στην κριτική επιτροπή του ετήσιου διαγωνισμού ρομποτικής First LEGO League Cyprus 2016.
Ο διαγωνισμός διεξήχθη την Κυριακή 20 Μαρτίου στη Λεμεσό και σε αυτόν συμμετείχαν 15 διαγωνιζόμενες ομάδες με 120 παιδιά 9 έως 16 ετών από όλη την Κύπρο.
Στην κριτική επιτροπή «Σχεδιασμός Ρομπότ» συμμετείχε ο Χρίστος Κωνσταντίνου, διδακτορικός συνεργάτης στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών, στην κριτική επιτροπή στην κατηγορία «Έρευνα» ο Νικόλας Νικολάου, φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών, ενώ στην επιτροπή αξιολόγησης για την κατηγορία «Κεντρικές Αξίες» συμμετείχε ο Γιώργος Κόκου, Συντονιστής του Γραφείου Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό κόσμο.
Η θεματική του φετινού διαγωνισμού ήταν το Trash-Trek «Εμείς δεν μιλάμε για τα σκουπίδια – θα τα καθαρίσουμε!».