Το 2ο Διεθνές Συνέδριο του Κυπριακού Συνδέσμου Πολιτικής Επιστήμης διοργανώνεται στη Λεμεσό στις 16 & 17 Δεκεμβρίου 2016

Ο Κυπριακός Σύνδεσμος Πολιτικής Επιστήμης διοργανώνει το 2ο Διεθνές Συνέδριό του, σε συνεργασία με το ΤΕΠΑΚ, το Πανεπιστήμιο Κύπρου-Τμήμα Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών και το Jean Monnet, Centre of Excellence του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Το Συνέδριο πρόκειται να πραγματοποιηθεί στις 16 & 17 Δεκεμβρίου στη Λεμεσό, στις κεντρικές εγκαταστάσεις του ΤΕΠΑΚ. Στο Συνέδριο θα συμμετάσχουν περισσότεροι από 40 ακαδημαϊκοί απ’ όλο τον κόσμο, παρουσιάζοντας και αναλύοντας επίκαιρα και σημαντικά θέματα.

Το θέμα του Συνεδρίου είναι
THE WORLDS OF VIOLENCE & DISCONTENT.

Ο Κυπριακός Σύνδεσμος Πολιτικής Επιστήμης ιδρύθηκε το 2012 με στόχο την προώθηση της συζήτησης και της μελέτης των πολιτικών φαινομένων στην Κύπρο. Ο ΚΥΣΥΠΕ είναι μη-κερδοσκοπικός και εντελώς ανεξάρτητος από πολιτικά κόμματα και ομάδες. Στο πλαίσιο του Συνδέσμου, η Πολιτική Επιστήμη προσεγγίζεται υπό την ευρεία της έννοια, έτσι ώστε ο Σύνδεσμος να καλύπτει συναφείς ειδικότητες, όπως την Πολιτική Κοινωνιολογία, την Πολιτική Ανθρωπολογία, την Πολιτική Ιστορία, την Πολιτική Οικονομία, την Πολιτική Επικοινωνία & τις Μεθόδους Έρευνας.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με:
Δρ Γ. Χαραλάμπους, πρόεδρο ΚΥΣΥΠΕ, τηλ. 99-433526
Επισυνάπτονται το πρόγραμμα και η αφίσα του Συνεδρίου.
www.kysype.org
e-mail: kysype@gmail.com