Ready, set, write!

Σπουδές Φοιτητικά Νέα Συμβουλευτική

Διαδικτυακή Συνάντηση Ακαδημαϊκής Συγγραφής

• Προσπαθείτε να γράψετε τη διατριβή σας ή ένα επιστημονικό άρθρο αλλά συνεχώς το αναβάλλετε;
  • Το βρίσκετε δύσκολο να παραμείνετε συγκεντρωμένοι στη συγγραφή;
  • Συνηθίζετε να διακόπτετε το γράψιμο για να ασχοληθείτε με κάποια άλλη δραστηριότητα;

Τότε σκεφτείτε να συμμετέχετε στην Διαδικτυακή Συνάντηση Ακαδημαϊκής Συγγραφής! Είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να συνδεθείτε με άλλους φοιτητές και να επικεντρωθείτε στο γράψιμο μαζί.

Κάθε συνάντηση συντονίζεται από έναν ακαδημαϊκό και αποτελείται από τρεις (3) 25λεπτες ενότητες συγγραφής με ενδιάμεσα διαλείμματα 5 λεπτών για καφέ ή διαδικτυακή συζήτηση.

Η Διαδικτυακή Συνάντηση Ακαδημαϊκής Συγγραφής είναι μια αποτελεσματική στρατηγική για να ξεπεράσετε την αναβλητικότητα σας και να ολοκληρώσετε τη συγγραφή σας. Κανείς δεν θα διαβάσει ή θα επικρίνει το γράψιμό σας. Τώρα είναι η ώρα να γράψετε!

Συνδεθείτε εδώ