5 βραβεία €2,000 έκαστο σε νεοεισερχόμενους φοιτητές του Τμήματος Χημικών Μηχανικών

Την παραχώρηση χρηματικού βραβείου ύψους €2,000 στους πρώτους πέντε (5) επιτυχόντες των Παγκυπρίων Εξετάσεων που θα επιλέξουν να φοιτήσουν στο πρόγραμμα σπουδών Χημικής Μηχανικής στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ), ανακοινώνει το Τμήμα Χημικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου.

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η βαθμολογία πρόσβασης που θα εξασφαλίσουν οι νεοεισερχόμενοι φοιτητές να μην είναι χαμηλότερη από 18.

“Το Τμήμα Χημικών Μηχανικών του ΤΕΠΑΚ είναι το μόνο Τμήμα στην Κύπρο που προσφέρει εξειδικευμένες σπουδές σε προπτυχιακό επίπεδο στον τομέα της πετροχημικής και περιβαλλοντικής χημικής μηχανικής και φέτος θα έχουμε και τους πρώτους απόφοιτούς μας», ανάφερε ο Πρόεδρος του Τμήματος, Αναπληρωτής Καθηγητής Αλέξανδρος Χαραλαμπίδης.

Με την ευκαιρία αυτή, το Τμήμα εύχεται σε όλους τους υποψηφίους καλό διάβασμα και καλές επιτυχίες!