ΤΕΠΑΚ: Eκπαιδευτική ημερίδα με θέμα την ασφάλεια των ασθενών

Eκπαιδευτική ημερίδα με θέμα την ασφάλεια των ασθενών διοργανώνουν το τμήμα Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ), σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Νοσηλευτικών Υπηρεσιών του Υπουργείου Υγείας.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 20 Σεπτεμβρίου 2022, από τις 09:00 – 15:00, στο Ξενοδοχείο Poseidonia, στη Λεμεσό.

Στο πλαίσιο της ημερίδας θα παρουσιαστούν τα απορρέοντα του έργου Nurse Managers For Safety (NM4SAFETY), το οποίο έχει συγχρηματοδοτηθεί από το Erasmus+ και συμμετείχαν η Κύπρος, η Γερμανία, η Ιταλία και η Ελβετία.

Το έργο NM4SAFETY αποτελεί ένα καινοτόμο έργο σε θέματα ασφάλειας των ασθενών, κατά το οποίο έχουν αναπτυχθεί μαζικά ανοικτά διαδικτυακά μαθήματα (Massive Open Online Courses) ειδικά προσαρμοσμένα για τους σύγχρονους προϊστάμενους νοσηλευτών.

Η συμμετοχή στην ημερίδα είναι δωρεάν και θα απονεμηθεί πιστοποιητικό Συνεχούς Επαγγελματικής Ανάπτυξης (4 ώρες).

Πληροφορίες: 22603053, 22603052, 22603039

Εγγραφές: nm4safetycy@gmail.com (δηλώστε ονοματεπώνυμο)

Θα προσφερθεί γεύμα.