Ενόψει των Χριστουγέννων, ο Μιχάλης και οι φοιτήτριες του Τμήματος Αποκατάστασης του ΤΕΠΑΚ παίρνουν τον λόγο με τις κάρτες αγάπης!

Ενόψει των Χριστουγέννων και στα πλαίσια της Κλινικής Άσκησης των φοιτητριών Λογοθεραπείας του Τμήματος Επιστημών Αποκατάστασης, ο κος Μιχάλης Μιχαήλ δημιούργησε Χριστουγεννιάτικες κάρτες για τη στήριξη του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας και Απασχόλησης (Κ.Η.Φ.Α) του 'Ιδρυματος Θεοτόκος Αμερικος Αργυρίου.

«Μέσα από την χρήση συσκευής Επαυξητικης και Εναλλακτικής Εποικινωνιας την οποία ελέγχω με την κίνηση της κεφαλής μου έχω φτιάξει χριστουγεννιατικες κάρτες με την βοήθεια των φοιτητριων Λογοθεραπειας του Τεχνολογικού Πανεπιστημιου Κύπρου υπό την εποπτεία της κ. Μαρίας Λαζάρου Ελευθερίου. Τα έσοδα θα διαθέτουν στο Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας και Απασχόλησης Ενηλίκων του 'Ιδρυματος Θεοτόκος Αμερικος Αργυρίου». Μιχάλης Μιχαήλ Δεκέμβριος 2022.

Τις Χριστουγεννιάτικες κάρτες μπορείτε να τις προμηθευτείτε επικοινoνώντας στο 25770928 (8:00 - 15:00).

Επίσκεψη του μέλους ΕΕΠ κας. Μαρίνα Χαραλάμπους στο εξωτερικό πλαίσιο Ενηλίκων που διατηρούμε σε άψογη συνεργασία με το Ιδρυμα Θεοτόκος. Συγχαρητήρια στην εξωτερική επόπτρια Λογοπαθολόγο κα. Μαρία Λαζάρου Ελευθερίου, τη Διευθύντρια του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας και Απασχόλησης (Κ.Η.Φ.Α) κα. Ζωή Γκάτσιου και τις τελειόφοιτες φοιτήτριες Λογοθεραπείας του Τμήματος Επιστημών Αποκατάστασης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου για την καταπληκτική δουλεία που κάνουν στην προαγωγή της Επαυξητικής και Εναλλακτικής Επικοινωνίας (Augmentative and Alternative Communication AAC) σε ενήλικες με πολλαπλές αναπηρίες.

Δείτε εδώ ένα σύντομο video.