Πέμπτη 9 Μαρτίου,

18:00, Πλατεία Α. Θεμιστοκλέους (Κεντρικά ΤΕΠΑΚ)

Στις 22 Φεβρουαρίου 2023 ομάδα θρασύδειλων ομοφοβικών επιτέθηκε στην κοινή εκδήλωση της Φοιτητικής Ένωσης του ΤΕΠΑΚ και της Accept – LGBTI Cyprus.

Η Σχολή Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, το Πανεπιστήμιο, αλλά και ολόκληρη η κοινωνία βρίσκεται απέναντί τους, και απέναντι σε κάθε υπονομευτή της ελευθερίας της σκέψης, ταυτότητας, κρίσης, έκφρασης. Οι χώροι του Πανεπιστημίου είναι ιεροί, και θα παραμείνουν κλειστοί για τέτοιες ομάδες.