Το ΤΕΠΑΚ κορυφαίο στη διδασκαλία σε Κύπρο και Ελλάδα

Featured Slideshow Νέα-Ανακοινώσεις

Ανέβηκε 100 θέσεις στη νέα κατάταξη των Times Higher Education
Young University Rankings 2024 με τα καλύτερα νέα πανεπιστήμια παγκοσμίως

Σύμφωνα με την κατάταξη Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2024, η οποία δημοσιεύθηκε στις 14 Μαΐου 2024, το ΤΕΠΑΚ κατατάσσεται πρώτο ανάμεσα στα κυπριακά και ελληνικά πανεπιστήμια που περιλαμβάνονται στην κατάταξη, με βάση την αξιολόγηση της διδασκαλίας.

Η εξαιρετική αυτή επίδοση, παρά τα μόλις 20 χρόνια ζωής του ΤΕΠΑΚ, αποτελεί αναγνώριση της ποιοτικής διδασκαλίας, των υψηλής τεχνολογίας υποδομών, του κύρους του διδακτικού προσωπικού και της πλούσιας μαθησιακής εμπειρίας που απολαμβάνουν οι φοιτήτριες και οι φοιτητές των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών του ΤΕΠΑΚ.

Το ΤΕΠΑΚ καταγράφει επίσης σημαντική άνοδο στη θέση κατάταξης με βάση όλα τα κριτήρια αξιολόγησης. Βρίσκεται πλέον μέσα στα 25% καλύτερα πανεπιστήμια με λιγότερα από 50 χρόνια λειτουργίας (673 πανεπιστήμια από 79 χώρες).

Δείτε όλα τα μεταπτυχιακά προγράμματα του ΤΕΠΑΚ εδώ: https://www.cut.ac.cy/studies/masters/