Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας - Πλήρεις υποτροφίες βάσει ακαδημαϊκής αριστείας

Φοιτητικά Νέα

Στο πλαίσιο της στρατηγικής για την ενίσχυση της ακαδημαϊκής αριστείας, η Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας ανακοινώνει τη σύναψη συνεργασιών που εξασφάλισαν οκτώ (8) πλήρεις υποτροφίες για το αναβαθμισμένο Μάστερ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση και για το Διατμηματικό Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά για το ακαδημαϊκό έτος 2024/2025. Οι υποτροφίες αυτές, οι οποίες καλύπτουν πλήρως τα δίδακτρα, προσφέρονται στους μεταπτυχιακούς φοιτητές από τις παρακάτω εταιρείες:

• EcommBX – Μάστερ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση
  • Deloitte – Μάστερ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση
  • PKF Savvides & Co Limassol – Μάστερ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση
  • tgs Cyprus – Dinos Antoniou & Co Ltd – Μάστερ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση
  • Positive Group – Μάστερ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση
  • Lemissoler Navigation Co. Ltd – Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά (Διατμηματικό)
  • Lemissoler Navigation Co. Ltd – Μεταπτυχιακό μάθημα FAMS 560: Σεμινάρια για τις Σύγχρονες Επιχειρηματικές Προκλήσεις
    Διευκρίνιση *

Το χρηματικό πόσο θα δοθεί ως τιμητική βράβευση στο φοιτητή /τρια (ή ομάδα) που θα διακριθεί στην εργασία του μαθήματος, η οποία περιλαμβάνει και ανοικτή παρουσίαση
  • Lemissoler Navigation Co. Ltd – Μάστερ στα Ναυτιλιακά
  • Island Oil Holdings Ltd – Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά (Διατμηματικό)

Οι παραπάνω υποτροφίες αντικατοπτρίζουν την αδιάλειπτη δέσμευση των ακαδημαικών Τμημάτων της Σχολής για την υποστήριξη των φοιτητών/τριών τους και την προαγωγή της ακαδημαϊκής και επαγγελματικής τους πορείας. Παράλληλα, αποτελούν σημαντικό βήμα προς την κατεύθυνση της ενίσχυσης της συνεργασίας μεταξύ του πανεπιστημίου και της αγοράς εργασίας, ανοίγοντας νέους δρόμους για καινοτομία και ανάπτυξη.

Οι φοιτητές/τριες έχουν την ευκαιρία να υποβάλλουν την αίτηση τους στον 2ο κύκλο εγγραφών μέχρι 30 Ιουνίου 2024.

Για υποβολή αιτήσεων:  https://lnkd.in/gbup3zw