20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΕΠΑΚ - ΠΑΡΤΙ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου συμπλήρωσε φέτος 20 χρόνια από την ίδρυση του και το γιόρτασε μαζί με τους καλύτερους πρεσβευτές του που δεν είναι άλλοι από τους/ τις  απόφοιτους/ ες του, με ένα DJ πάρτι το οποίο διοργανώθηκε από το Γραφείο Αποφοίτων της ΥΕΠΔ, το βράδυ Σαββάτου στις 15/06/2024.

Πρόκειται για μια σημαντική εκδήλωση καθώς όχι μόνο αποτελεί μέρος των εορτασμών για τα 20χρονα του Πανεπιστημίου αλλά και γιατί ήταν η πρώτη φορά που προσκλήθηκε το σύνολο των αποφοίτων σε μια εκδήλωση συναπαντήματος. Η ανταπόκριση των αποφοίτων στην πρόσκληση ήταν μεγάλη, οι οποίοι/ ες με θετική διάθεση διασκέδασαν με μουσική, φαγητό και χορό. Πάνω απ’ όλα όμως είχαν την ευκαιρία να συναντηθούν με παλιούς/ ες συμφοιτητές/ ριες τους και να αναπολήσουν παλιές ευχάριστες φοιτητικές στιγμές!

Η δράση αποτέλεσε μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για ανάδειξη της σημασίας και αξίας ύπαρξης ενός ενεργού συνδέσμου αποφοίτων στο ΤΕΠΑΚ. Το Πανεπιστήμιο και οι απόφοιτοι/ ες του έδωσαν αμοιβαία υπόσχεση για δραστηριοποίηση και σύσταση του Συνδέσμου Αποφοίτων ΤΕΠΑΚ στο αμέσως επόμενο διάστημα.