ΤΕΠΑΚ: Εκδήλωση για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του προγράμματος SeniorVlog

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του ΤΕΠΑΚ και το Παρατηρητήριο Τρίτης Ηλικίας συνδιοργανώνουν εκδήλωση για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του ερευνητικού προγράμματος SeniorVlog, με θέμα: Εμπνέοντας και ενδυναμώνοντας τους ηλικιωμένους να γίνουν Vloggers και να κατακτήσουν το διαδίκτυο.

Το πρόγραμμα SeniorVlog, χρηματοδοτούμενο από το πρόγραμμα Erasmus+, αποσκοπεί στο να βελτιώσει τις ζωές των ατόμων 3ης ηλικίας, προετοιμάζοντάς τα να χρησιμοποιούν πλήρως τις δυνατότητες που τους παρέχει το διαδίκτυο, ώστε να είναι περισσότερο ορατά στα κοινωνικά δίκτυα.

Ο στόχος είναι να θα εφοδιάσει τους μεγαλύτερους σε ηλικία χρήστες του διαδικτύου με τις βασικές ψηφιακές δεξιότητες που χρειάζονται για να γίνουν δραστήριοι Vloggers.

Ημερομηνία: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2024

Ώρα: 09:00 - 13:00

Τοποθεσία: Αμφιθέατρο 2, Κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος, ΤΕΠΑΚ

Την επιστημονική ομάδα απαρτίζουν οι: Δρ Αικατερίνη Λαμπρινού, Καθηγήτρια, Δρ Θεολογία Τσίτση, Λέκτορας, Δρ Κοραλία Μιχαήλ, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό, Δρ Σωτήρης Αυγουστής, Επίκουρος Καθηγητής, (Τμήμα Νοσηλευτικής του ΤΕΠΑΚ) και Δρ Μάρθα Κυριακού, Λέκτορας, (Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου).

Θα ακολουθήσει δεξίωση στο προαύλιο του Κτηρίου Τάσσος Παπαδόπουλος.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης