ΤΕΠΑΚ: Εκδήλωση στην Πάφο για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του έργου «DEELforHOST

Το Τμήμα Διοίκησης Τουρισμού και Φιλοξενίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) σας προσκαλεί στη 2η ημερίδα διάχυσης των αποτελεσμάτων (multiplier event) του έργου “Digital Employer Engagement and Learning for Hospitality and Tourism under Pandemic and Other Crisis Situations" (https://deel4host.cs.ucy.ac.cy/).

Πρόκειται, για ένα έργο Erasmus+ που χρηματοδοτείται από την Ε.Ε. και  στοχεύει στην ανάπτυξη μιας καινοτόμου πλατφόρμας που θα ενισχύσει ψηφιακά τους δεσμούς μεταξύ των ΑΕΙ που προσφέρουν προγράμματα εκπαίδευσης στη Διοίκηση Ξενοδοχείων και Τουρισμού και της Ξενοδοχειακής-Τουριστικής Βιομηχανίας.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 18 Ιουλίου στις 10:00 στο Κτήριο της Σχολής Διοίκησης Τουρισμού, Φιλοξενίας και Επιχειρηματικότητας του ΤΕΠΑΚ, στην Πάφο.(Αμφιθέατρο 1)

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα παρουσιαστούν τα εξής τελικά αποτελέσματα του έργου α. η  ψηφιακή πλατφόρμα, η οποία φιλοδοξεί να καταστεί χρήσιμο εργαλείο διασύνδεσης των ΑΕΙ με τους εργοδότες του κλάδου και β. το εκπαιδευτικό υλικό που παράχθηκε στο πλαίσιο του έργου, επιχειρώντας να καλύψει εξειδικευμένες εκπαιδευτικές ανάγκες των ενδιαφερόμενων ομάδων-στόχων. Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί επίσης ανοικτή συζήτηση με θέμα «Ανάπτυξη στρατηγικής συνεργασίας μεταξύ των τριτοβάθμιων ιδρυμάτων και της τουριστικής βιομηχανίας».

Τη συζήτηση θα ανοίξουν οι:

• Φιλόκυπρος Ρουσουνίδης  - Γενικός Διευθυντής Παγκύπριου Συνδέσμου Ξενοδόχων
  • Βάκης Λοϊζίδης Ανώτερος Τουριστικός Λειτουργός, Υφυπουργείο Τουρισμού
  • Αντώνης Θεοχάρους – Πρόεδρος και Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήμα Διοίκησης Τουρισμού και Φιλοξενίας, Συντονιστής Κέντρο Κοινωνικής Έρευνας και Περιφερειακής Ανάπτυξης «Ηράκλειτος», Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου
  • Χρίστος Τζιαμπάζης   - Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΠΑΣΥΔΙΞΕ |Εκπαιδευτικός |Human Resources and Quality Professioal
  • Άντρη Βορκά Γενική Γραμματέας,  Παγκύπριου Συνδέσμου Επαγγελματιών Housekeepers
  • Ευγένιος Σάββα  Σύμβουλος Ανθρώπινου Δυναμικού & Φιλοξενίας | Recruiter |Εκπαιδευτής

Ο Δήμαρχος Πάφου Φαίδωνας Φαίδωνος θα χαιρετίσει την εκδήλωση.

Για κρατήσεις θέσεων παρακαλώ ακολουθήστε τον σύνδεσμο πιο κάτω!

Reservations_Link_D4H

Για περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση μπορείτε να επικοινωνείτε:

με τη συντονίστρια του έργου Δρ. Σωτηρούλα Λιασίδου (25002196) &  sotiroula.liasidou@cut.ac.cy ή με το Ερευνητικό Κέντρο Ηράκλειτος (25002281) & maria.panagopoulou@cut.ac.cy.

Θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης