Διευκολύνσεις προς φοιτητές από το ΚΦΑ - Εαρινό Εξάμηνο 2018-19

Φοιτητικά Νέα Συμβουλευτική Σπουδές

Όσοι φοιτητές παρουσιάζουν σοβαρό ιατρικό πρόβλημα ή μαθησιακές δυσκολίες, μπορούν να επικοινωνήσουν με το Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης για σχεδιασμό προγράμματος εξατομικευμένης στήριξης μέχρι την Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2019.

Φοιτητές οι οποίοι υποψιάζονται ότι πιθανό να παρουσιάζουν συμπτώματα μαθησιακών δυσκολιών μπορούν να διευθετήσουν συνάντηση για προ-συμπτωματικό έλεγχο και αξιολόγηση.

Για διευθέτηση συνάντησης μπορείτε να επικοινωνήσετε με τo τηλέφωνοo 25 002380 και με την ηλεκτρονική διεύθυνση counseling@cut.ac.cy

Το Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης της ΥΣΦΜ έχει σελίδα στο facebook και μπορείτε να την κάνετε like για να ενημερώνεστε για τα διάφορα μας προγράμματα, το ωράριο κρατήσεων αιθουσών μελέτης, ομάδες και διάφορες δραστηριότητες. Ο τίτλος της είναι Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης ΤΕΠΑΚ - CUT Student Development Center

Εισδοχή από υποψήφιους που έχουν επιτύχει σε Διεθνείς Εξετάσεις (GCE O Level, Baccalaureate, κ.ά)

Παράδοση διαμερισμάτων από επεκτάσεις φοιτητών κατά τους καλοκαιρινούς μήνες