Μεγάλη προσέλευση στην Ημέρα Γνωριμίας 2019

Φοιτητικά Νέα Σπουδές

Μεγάλη υπήρξε η προσέλευση υποψήφιων φοιτητών και γονιών στην «Ημέρα Γνωριμίας» που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2019 στο  Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Στο καλωσόρισμά του, ο Πρύτανης Ανδρέας Αναγιωτός αναφέρθηκε στη διεθνή καταξίωση του Πανεπιστημίου αλλά και στο πολύ υψηλό ποσοστό εργοδότησης των αποφοίτων.

Ο Προϊστάμενος της ΥΣΦΜ Βασίλης Πρωτοπαπάς παρουσίασε συνοπτικά τα προγράμματα σπουδών καθώς επίσης θέματα φοιτητικής ζωής και ευημερίας (πατήστε εδώ για την παρουσίαση).

Οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από το ακαδημαϊκό προσωπικό των Σχολών και των Τμημάτων για τα προγράμματα σπουδών και τις μελλοντικές ευκαιρίες απασχόλησης, αλλά και να ξεναγηθούν στα σύγχρονα εργαστήρια και τις άλλες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης οι συμμετέχοντες συνομίλησαν με ακαδημαϊκό και διοικητικό προσωπικό και ενημερώθηκαν επίσης για θέματα φοιτητικής ζωής και ευημερίας.

Νέες θέσεις (8) για το Μάστερ «Προηγμένη Νοσηλευτική και Φροντίδα Υγείας»

Τελετές Αποφοίτησης 2019 - Οδηγίες για Προπτυχιακούς και Μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΤΠΚ που αναμένεται να αποφοιτήσουν το 2019

Εισαγωγή φοιτητών πτυχίου στo Τμήμα Καλών Τεχνών 2019-20, Αιτήσεις από Κύπρο και από Ελλάδα