Παράδοση διαμερισμάτων στο κτίριο ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Αγαπητοί φοιτητές/ τριες - ένοικοι των φοιτητικών εστιών Απολλώνια της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κύπρου,

Σας ενημερώνουμε ότι η παράδοση των διαμερισμάτων σας θα γίνει κανονικά τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020, όπως ήταν αρχικά προγραμματισμένη, σύμφωνα με το πιο κάτω πρόγραμμα:

ΟΡΟΦΟΣ

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ

ΠΡΩΤΟΣ

9:00 πμ-10:00 πμ

ΔΕΥΤΕΡΟΣ

10:30 πμ-11:30 πμ

ΤΡΙΤΟΣ

12:00 μμ-13:00 μμ

ΤΕΤΑΡΤΟΣ και        ΠΕΜΠΤΟΣ

13:30 μμ-15:00 πμ

Βεβαιωθείτε ότι μαζί σας θα φέρετε απαραίτητα την πολιτική σας ταυτότητα.

Η προσέλευση σας θα γίνεται στο σημείο υποδοχής του κτιρίου το οποίο βρίσκεται στη δυτική μεριά του κτιρίου.

Παρακαλείστε όπως κατά την προσέλευση σας τηρείτε αυστηρά το υγειονομικό πρωτόκολλο, στη βάση των κατευθυντήριων οδηγιών της Κυπριακής Πολιτείας, φέρετε όλοι την προστατευτική σας μάσκα και κρατείτε την απαραίτητη απόσταση ασφαλείας κατά την παράδοση των διαμερισμάτων σας.

Κατά την παράδοση των διαμερισμάτων θα πρέπει να προσέρχεστε οι ίδιοι αυτοπροσώπως και για αποφυγή συνωστισμού δεν συνοδεύεστε (το πολύ με τη συνόδεια 1 ατόμου μόνο).

Εξοπλισμός που περιλαμβάνεται εντός των διαμερισμάτων της ΙΑΚ – Παροχή Υπηρεσιών

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

ΑΡΙΘΜΟΣ

Ατομικός χώρος Κουζίνας (kitchenette): με πάγκο, γούρνα & βρύση *

Ατομικό μικρό Ψυγείο

Ατομικό Ερμάρι Κουζίνας για αποθήκευση τροφών & κουζινικών σκευών

1+1

Ατομικό Ερμάρι Κουζίνας για αποθήκευση καθαριστικών (κάτω από τη γούρνα)

Γραφείο

Καρέκλα Γραφείου

Ράφια Βιβλιοθήκης

1

Κωδικός παροχής ασύρματης διαδικτυακής σύνδεσης (Wi-Fi)

Ατομικός χώρος Υγιεινής με αποχωρητήριο, νιπτήρα και ντουζιέρα

Γυάλινα διαχωριστικά ντουζιέρας

Κρεβάτι (μεγέθους 1½) / Στρώμα

Ερμάρι

1

Κλιματιστική συσκευή (A/C) (Κλιματιστικό ζεστού ή κρύου αέρα)

Αισθητήρας πυροπροστασίας / ανιχνευτής καπνού

1

Αισθητήρας φωτισμού/κλιματισμού (για εξοικονόμηση ενέργειας)

Φωτιστικά εσωτερικού χώρου

Σημεία παροχής ηλεκτρικής ενέργειας

Φωτισμός εκτάκτου ανάγκης (πυρασφάλεια) διαδρόμων εκτός δωματίου

Κλειστό κύκλωμα ασφάλειας για τους κοινόχρηστους χώρους διακίνησης

Ναι

Υπηρεσία καθαρισμού δωματίου (μετά από καταβολή του σχετικού αντιτίμου)

Κλειδί Δωματίου

1

* Διευκρινίζουμε ότι στον ατομικό χώρο κουζίνας περιλαμβάνεται (εκτός από τον πάγκο-γούρνα-βρύση) και φούρνος, καθώς επίσης και μάτια εστίας για ψήσιμο φαγητού.

Επιπλέον υπενθυμίζουμε τα πιο κάτω τα οποία αφορούν όσους από εσάς επέλεξαν να διαμείνουν προχωρινά σε ξενοδοχειακές μονάδες

1. Η οικονομική ενίσχυση αφορά το μήνα Σεπτέμβριο/20.
  2. Το ύψος της οικονομικής ενίσχυσης ανέρχεται στα 150 ευρώ συνολο και θα καταβληθεί νοουμένου ότι ο φοιτητής/ τρια διέμεινε τουλάχιστον 15 μέρες εντός του Σεπτέμβρη/20.
  3. Για να μπορέσει να καλυφθεί η οικονομική ενίσχυση θα πρέπει να προσκομιστούν:

α) τιμολόγιο με τον αριθμό των διανυκτερεύσεων που τιμολόγησε το ξενοδοχείο και

β) απόδειξη καταβολής ολόκληρου του τιμολογούμενου ποσού

Η προθεσμία προσκόμισης των πιο πάνω είναι 5/10/2020 ηλεκτρονικά στο housing@cut.ac.cy.  Τα αποδεικτικά αυτά παραδίδονται στο Γραφείο Στέγασης της ΥΣΦΕ ή ηλεκτρονικά στο housing@cut.ac.cy. Εκπρόθεσμα αποδεικτικά δεν θα γίνονται δεκτά.

Επανασχεδιασμός υφιστάμενων δρομολογίων της ΕΜΕΛ

Ο επανασχεδιαμός των υφιστάμενων δρομολογίων της ΕΜΕΛ προχωρά. Μέχρι την Παρασκευή 2/10/2020, θα έχετε αναλυτική ενημέρωση με το πρόγραμμα των λεωφορειακών διαδρομών.

Για οτιδήποτε παραμένουμε στη διάθεση σας στα τηλέφωνα 25002380, 2500241, 250027/11.

Αιτήσεις για Βοηθούς Διαμονής στις Φοιτητικές Εστίες του Πανεπιστημίου (2020-21)

Παράδοση διαμερισμάτων στο κτίριο ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

Εστία Απολλώνια: υπογραφή συμβολαίων και άλλα θέματα

ΟΡΟΦΟΣ

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ

ΠΡΩΤΟΣ

9:00 πμ-10:00 πμ

ΔΕΥΤΕΡΟΣ

10:30 πμ-11:30 πμ

ΤΡΙΤΟΣ

12:00 μμ-13:00 μμ

ΤΕΤΑΡΤΟΣ και        ΠΕΜΠΤΟΣ

13:30 μμ-15:00 πμ

Βεβαιωθείτε ότι μαζί σας θα φέρετε απαραίτητα την πολιτική σας ταυτότητα.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

ΑΡΙΘΜΟΣ

Ατομικός χώρος Κουζίνας (kitchenette): με πάγκο, γούρνα & βρύση *

Ατομικό μικρό Ψυγείο

Ατομικό Ερμάρι Κουζίνας για αποθήκευση τροφών & κουζινικών σκευών

1+1

Ατομικό Ερμάρι Κουζίνας για αποθήκευση καθαριστικών (κάτω από τη γούρνα)

Γραφείο

Καρέκλα Γραφείου

Ράφια Βιβλιοθήκης

1

Κωδικός παροχής ασύρματης διαδικτυακής σύνδεσης (Wi-Fi)

Ατομικός χώρος Υγιεινής με αποχωρητήριο, νιπτήρα και ντουζιέρα

Γυάλινα διαχωριστικά ντουζιέρας

Κρεβάτι (μεγέθους 1½) / Στρώμα

Ερμάρι

1

Κλιματιστική συσκευή (A/C) (Κλιματιστικό ζεστού ή κρύου αέρα)

Αισθητήρας πυροπροστασίας / ανιχνευτής καπνού

1

Αισθητήρας φωτισμού/κλιματισμού (για εξοικονόμηση ενέργειας)

Φωτιστικά εσωτερικού χώρου

Σημεία παροχής ηλεκτρικής ενέργειας

Φωτισμός εκτάκτου ανάγκης (πυρασφάλεια) διαδρόμων εκτός δωματίου

Κλειστό κύκλωμα ασφάλειας για τους κοινόχρηστους χώρους διακίνησης

Ναι

Υπηρεσία καθαρισμού δωματίου (μετά από καταβολή του σχετικού αντιτίμου)

Κλειδί Δωματίου

1

1. Η οικονομική ενίσχυση αφορά το μήνα Σεπτέμβριο/20.

α) τιμολόγιο με τον αριθμό των διανυκτερεύσεων που τιμολόγησε το ξενοδοχείο και

β) απόδειξη καταβολής ολόκληρου του τιμολογούμενου ποσού