Λήξη συμβολαίων και παράδοση διαμερισμάτων φοιτητικών εστιών (2020-21)

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Το Γραφείο Στέγασης, ενημερώνει τους ενοίκους που διέμεναν σε διαμερίσματα των Φοιτητικών Εστιών (Φ.Ε) και δεν θα επεκτείνουν το διαμέρισμα τους κατά τους θερινούς μήνες 2021 αλλά θα πρέπει να το παραδώσουν, ότι αυτό θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Πέμπτη 24/06/2021:

Α/ΦΟΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

10:00 πμ

ΑΝΕΛ

11:00 πμ

ΑΣΤΗΡ

Παρασκευή 25/06/2021:

ΚΤΙΣΙΣ

10:30 πμ

ΡΟΥΣΣΟΣ

11:30 πμ

ΠΑΝΟΡΑΜΑ

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

• Το παραπάνω πρόγραμμα παράδοσης των διαμερισμάτων θα τηρηθεί αυστηρά, ως εκ τούτου όλοι οι ένοικοι θα πρέπει να βρίσκονται στα διαμερίσματα τα οποία θα παραδώσουν, τις πιο πάνω ώρες.
  • Κατά την παραλαβή των διαμερισμάτων από το Γραφείο Στέγασης, θα πρέπει απαραίτητα να είναι παρόντες όλοι οι ένοικοι των διαμερισμάτων.
  • Κατά την ώρα αποχώρησης οι ένοικοι θα πρέπει να έχουν ΗΔΗ απομακρύνει όλα τα προσωπικά τους αντικείμενα.
  • Τα δωμάτια/ διαμερίσματα θα πρέπει να παραδοθούν σε άριστη κατάσταση και οι ένοικοι είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για την καθαριότητα τους. Σε περίπτωση που τα δωμάτια/ διαμερίσματα δεν είναι καθαρά θα υπάρξει η σχετική χρέωση. Πριν από την αναχώρηση κάθε ενοίκου το Γραφείο Στέγασης της ΥΣΦΜ έχει την ευθύνη ελέγχου του διαμερίσματος/ δωματίου παρουσία του ενοίκου για εντοπισμό τυχόν ζημιών ή/και ελλείψεων ή/και αδικαιολόγητων φθορών τόσο στο δωμάτιο/διαμέρισμα, όσο και στον εξοπλισμό ή τα περιεχόμενα του.
  • Σε περίπτωση που κατά την παράδοση του δωματίου/ διαμερίσματος ο υπεύθυνος του Γραφείου Στέγασης της ΥΣΦΜ διαπιστώσει οποιαδήποτε ζημία ή απώλεια ή αδικαιολόγητη φθορά στο δωμάτιο / διαμέρισμα ή στα παραλαμβανόμενα είδη, θα παρακρατείται ποσό από την καταβληθείσα εγγύηση. Το ποσό που θα παρακρατείται θα είναι ίσο με το ποσό που πρέπει να δαπανηθεί για την πλήρη αποκατάσταση της διενεργηθείσας ζημίας ή απώλειας ή φθοράς και σε περίπτωση που το ποσό αυτό δεν είναι αρκετό, ο φοιτητής θα ευθύνεται προσωπικά για την καταβολή του ποσού που υπολείπεται.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΟΦΕΙΛΕΣ

Για αποφυγή οποιασδήποτε ταλαιπωρίας, όλοι οι ένοικοι καλούνται όπως άμεσα τακτοποιήσουν τυχόν οφειλές έχουν από διαμονή τους σε διαμερίσματα των Φ.Ε. και κατά την παράδοση του διαμερίσματος τους φέρουν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ μαζί τους όλες τις σχετικές τραπεζικές αποδείξεις. Για οποιαδήποτε απορία αναφορικά με το υπόλοιπο των οφειλών τους οι ένοικοι παρακαλούνται όπως επικοινωνήσουν με το τηλ.25002257.

Η καταβολή των οφειλών σε σχέση με τη διαμονή στις ΦΕ θα πρέπει να γίνεται στον παρακάτω τραπεζικό λογαριασμό:

Επωνυμία Τράπεζας

Hellenic Bank

Αρ. Λογαρισμού

241-13-869595-02

IBAN Code

CY39 0050 0241 0002 4113 8695 9502

Swift Code

HEBACY2N

ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Όλα τα συμβόλαια των διαμερισμάτων, θα υπογραφούν από τους νέους δικαιούχους για τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά, με έναρξη το Σεπτέμβριο/ 2022, στο τέλος Αυγούστου/2021. Θα υπάρξει ξεχωριστή ανακοίνωση για τη διαδικασία παράδοσης των διαμερισμάτων για τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στα τηλέφωνα 25 002280, 25002412.

Διαθέσιμοι χώροι στάθμευσης στα κτίρια φοιτητικών εστιών του Πανεπιστημίου (2021-22)

Φοιτητικές εστίες (ένοικοι)/ Απόφαση Συγκλήτου

Φοιτητικές εστίες: Δικαιούχοι νέοι φοιτητές (2021-22)

Πέμπτη 24/06/2021:

Α/ΦΟΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ