Επίσκεψη Καθηγητή Peter LaPine στο Τμήμα Επιστημών Αποκατάστασης

To Τμήμα Επιστημών Αποκατάστασης είχε την τιμή να φιλοξενήσει, ως επισκέπτη καθηγητή σύντομης διάρκειας, τον Καθηγητή Peter LaPine από το Department of Communicative Sciences and Disorders του Michigan State University από τις 25 Φεβρουαρίου 2019 μέχρι την 1η Μαρτίου 2019.

Ο Καθηγητής έδωσε διαλέξεις σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος Επιστημών Αποκατάσασης με κύρια θεματολογία τις Διαταραχές Φώνησης και τις Νευρογενείς Κινητικές Διαταραχές Επικοινωνίας.

Κατά την επίσκεψη του το προσωπικό του Τμήματος είχε την ευκαιρία να συζητήσει μελλοντικές συνεργασίες τόσο για σκοπούς διδασκαλίας αλλά και έρευνας.