Σειρά  διαδικτυακών ενημερώσεων για όλα όσα αφορούν τη φοίτηση στo ΤΕΠΑΚ

Rolling Virtual Open Days 2021: Σειρά  διαδικτυακών ενημερώσεων για όλα όσα αφορούν τη φοίτηση στo ΤΕΠΑΚ

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) διοργανώνει σειρά διαδικτυακών παρουσιάσεων, με σκοπό την ενημέρωση για τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά του προγράμματα και τις προοπτικές εργοδότησης ως επίσης για όλα όσα αφορούν τη φοίτηση στο πανεπιστήμιο.

Οι παρουσιάσεις θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και Τετάρτη, από τις 29 Μαρτίου μέχρι και τις 14 Απριλίου 2021, στις πιο κάτω ημερομηνίες και ώρες:

• Δευτέρες 29/3, 5/4 και 12/4: 10πμ – 12μμ και 4μμ – 5μμ
  • Τετάρτες 31/3, 7/4 και 14/4: 4μμ-7μμ.

Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία, στις μέρες και ώρες που θα διεξάγονται οι ενημερωτικές συνεδρίες, να συνομιλήσουν ζωντανά, μέσω της πλατφόρμας Zoom, με τους ανθρώπους του Πανεπιστημίου μας, για να να ρωτήσουν, σε πραγματικό χρόνο, για όλα όσα θα ήθελαν να γνωρίζουν για τις επιλογές σπουδών και για τη φοιτητική ζωή στο ΤΕΠΑΚ, όπως είναι, για παράδειγμα, οι δυνατότητες στέγασης και εξασφάλισης υποτροφιών και οικονομικών διευκολύνσεων κ.α.

Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να συνδεθούν οποιαδήποτε στιγμή, όχι κατ’ανάγκη από την αρχή της συνεδρίας, από την άνεση του σπιτιού τους ή από όπου κι αν βρίσκονται, πατώντας στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://bit.ly/3flfJrX.  Δεν απαιτείται οποιαδήποτε προ-εγγραφή.

To ΤΕΠΑΚ, μέσα από τη σύντομη αλλά δημιουργική πορεία ανάπτυξής του, καταξιώθηκε διεθνώς και σήμερα βρίσκεται για τρίτη συνεχή χρονιά, ανάμεσα στα 301-350 κορυφαία πανεπιστήμια παγκοσμίως (Τimes Higher Education World University Rankings 2021) και ανάμεσα στα 57 καλύτερα νέα πανεπιστήμια του κόσμου (Τimes Higher Education Young University Rankings 2020). Οι διακρίσεις αυτές και άλλες εξ ίσου σημαντικές, είναι αποτέλεσμα της αφοσίωσης στην αριστεία και στη συνεχή εξέλιξη. Παράλληλα, καταδεικνύουν την προσήλωση του Πανεπιστημίου στην ποιότητα της προσφερόμενης εκπαίδευσης και έρευνας.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων για τις μεταπτυχιακές και διδακτορικές σπουδές είναι η 15η Απριλίου 2021. Όλες οι πληροφορίες για τη διαδικασία υποβολής αίτησης βρίσκονται αναρτημένες στην επίσημη ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου www.cut.ac.cy.

Οι υποψήφιοι φοιτητές μπορούν, επίσης, να αποτείνονται για πληροφορίες στο Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας (kep@cut.ac.cy) και στα τηλέφωνα 25002710 ή 25002711.