ΤΕΠΑΚ: Εκδήλωση προς τιμή των δημοσιογράφων και συνεργατών στα θέματα επικοινωνίας

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, το βράδυ της Τρίτης, 11 Οκτωβρίου 2022, η εκδήλωση που διοργάνωσε η Υπηρεσία Επικοινωνίας, Προώθησης και Διεθνοποίησης του ΤΕΠΑΚ προς τιμή των δημοσιογράφων και συνεργατών της Υπηρεσίας στα θέματα της επικοινωνίας και προώθησης.

Τους προσκεκλημένους καλωσόρισε στην εκδήλωση ο Προϊστάμενος της Υπηρεσίας, Δρ Μαρίνος Βουκής.

Το «παρών» τους στην εκδήλωση έδωσαν, μεταξύ άλλων, ο Πρύτανης, Καθηγητής Παναγιώτης Ζαφείρης και ο Πρόεδρος του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου, Δρ. Χρίστος Χωματάς.

Σε σύντομο χαιρετισμό – καλωσόρισμά τους, Ζαφείρης και Χωματάς εξήραν τον σημαντικό ρόλο των δημοσιογράφων στην ενημέρωση των πολιτών και ζήτησαν τη συμβολή τους στην προβολή και ανάδειξη του πολυσχιδούς έργου του ΤΕΠΑΚ στο ευρύ κοινό.

Η εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε σε χαλαρό κλίμα, με φαγητό, ποτό και μουσική, αποτέλεσε ευκαιρία αλληλογνωριμίας και ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των συμμετεχόντων για μια πιο άμεση και αποδοτική συνεργασία.