Εθελοντική αιμοδοσία διοργάνωσε το ΤΕΠΑΚ

Την καθιερωμένη εθελοντική αιμοδοσία με τίτλο «Όπου κι αν ανήκεις, εμείς σε χρειαζόμαστε!» διοργάνωσε με επιτυχία το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ).

Η εκδήλωση, η οποία έχει καταστεί θεσμός για το Πανεπιστήμιο, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου, από τις 9 π.μ. μέχρι τις 2 μ.μ. στο φουαγιέ του κτηρίου του ΤΕΠΑΚ «Ανδρέας Θεμιστοκλέους».

Το «παρών» τους έδωσαν μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας, φοιτητές/τριες και μέλη του ακαδημαϊκού και διοικητικού προσωπικού, ανταποκρινόμενα στο κάλεσμα της Επιτροπής Αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου για να δώσουν λίγο από το αίμα τους με στόχο την κάλυψη των αναγκών που υπάρχουν σε αίμα, αποδεικνύοντας στην πράξη την αλληλεγγύη και τη στήριξή τους προς τους συνανθρώπους τους που το χρειάζονται.

Είναι η πρώτη αιμοδοσία που διοργανώνει το ΤΕΠΑΚ για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά. Θα πραγματοποιηθεί και δεύτερη αιμοδοσία μέσα στο χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο.