Το ΤΕΠΑΚ εύχεται καλή επιτυχία στον απόφοιτό του Μίλαν Τράικοβιτς ενόψει του πρώτου του αγώνα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) εύχεται καλή επιτυχία στον Κύπριο πρωταθλητή στίβου και απόφοιτό του, Μίλαν Τράικοβιτς, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Ο Κύπριος αθλητής, σημαιοφόρος της Κύπρου στους φετινούς Ολυμπιακούς, θα αγωνιστεί την ερχόμενη Κυριακή, 4 Αυγούστου, στα 110μ. εμπόδια.

Ο Μίλαν Τράικοβιτς έχει αποδείξει με τις εξαιρετικές επιδόσεις του και το ήθος του ότι είναι ένας πραγματικός πρωταθλητής και αποτελεί πρότυπο και πηγής έμπνευσης για τους φοιτητές και φοιτήτριές μας αλλά και για τη νεολαία μας.

Με την ευκαιρία αυτή, θέλουμε επίσης να συγχαρούμε θερμά τον Μίλαν Τράικοβιτς για την πρόσφατη γέννηση της κόρης του (του πρώτου του παιδιού) και να ευχηθούμε στον ίδιο και την οικογένειά του υγεία, χαρά και κάθε ευτυχία σε αυτό το νέο κεφάλαιο της ζωής τους.

Επιπλέον, το ΤΕΠΑΚ εκφράζει τα συγχαρητήριά του σε όσους/όσες Κύπριους/ες αθλητές/τριες ήδη συμμετείχαν στους φετινούς Ολυμπιακούς αγώνες του Παρισιού και εύχεται και καλή επιτυχία σε όσους/ες ξεκινούν την προσπάθειά τους τις επόμενες μέρες.

Η σκληρή δουλεία, η αφοσίωση και το πάθος των αθλητών μας, μας κάνουν υπερήφανους και αποτελούν παράδειγμα για όλους και όλες μας.

ΤΕΠΑΚ/DEELforHOST: Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν δύο Multiplier Events για την προώθηση του έργου

ΤΕΠΑΚ: Ημερίδα και εκπαιδευτικό εργαστήρι για την καλλιέργεια και επεξεργασία αρωματικών και φαρμακευτικών φυτών