Κυκλοφόρησε το νέο βιβλίο του Δρα. Σωτήρη Καλογήρου με τίτλο: THERMAL SOLAR DESALINATION: Methods and Systems

Μόλις έχει κυκλοφορήσει το νέο βιβλίο του Δρα. Σωτήρη Καλογήρου με τίτλο: THERMAL SOLAR DESALINATION: Methods and Systems.

Το βιβλίο αυτό έχει δημοσιευτεί από τον οίκο Academic Press της ELSEVIER.

Είναι προφανές ότι ένα τέτοιο Σύγγραμμα, που θα στόχευε μόνο στην εισαγωγή των ενδιαφερομένων στο αντικείμενο, όσο και εάν είχε ενδιαφέρον δεν θα ανταποκρινόταν στους στόχους και προσδοκίες των συγγραφέων.

Οι συγγραφείς επιθυμούν να φωτίσουν το πρόβλημα “ΝΕΡΟ” - το οποίο μαζί με το πρόβλημα “ΕΝΕΡΓΕΙΑ-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ” θα βρίσκονται στο μέτωπο του παγκόσμιου ενδιαφέροντος – ώστε να αποβεί ένα χρήσιμο εγχειρίδιο για όποιον αναζητάει τη γνώση και κυρίως για τις μεθόδους της θερμικής ηλιακής αφαλάτωσης στην πράξη.

Περισσότερες πληροφορίες στο φυλλάδιο του βιβλίου και στην αντίστοιχη ιστοσελίδα.