Κυκλοφόρησε το ενημερωτικό έντυπο «Πληροφορίες για υποψήφιους προπτυχιακούς φοιτητές 2019/2020»

Κυκλοφόρησε το ενημερωτικό έντυπο «Πληροφορίες για υποψήφιους προπτυχιακούς φοιτητές» του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020.

Η έκδοση περιλαμβάνει πληροφορίες για τα ακαδημαϊκά Τμήματα, τα προσφερόμενα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών, τις προϋποθέσεις πρόσβασης (Παγκύπριες Εξετάσεις 2019), τις διαδικασίες εισαγωγής φοιτητών, τη φοιτητική ζωή, τις παρεχόμενες προς τους φοιτητές υπηρεσίες (στέγαση, σίτιση, συμβουλευτική στήριξη, στήριξη φοιτητών με αναπηρίες, ευκαιρίες μερικής απασχόλησης κ.ά.), καθώς και άλλες γενικές πληροφορίες για το Πανεπιστήμιο.

Η έκδοση διανέμεται τόσο σε έντυπη όσο και σε ηλεκτρονική μορφή στους μαθητές της Κύπρου και αποτελεί σημαντικό εργαλείο πληροφόρησης για το Πανεπιστήμιο στο πλαίσιο εκπαιδευτικών εκθέσεων, εξειδικευμένων παρουσιάσεων και επισκέψεων σε σχολεία.

Πληροφορίες για υποψήφιους προπτυχιακούς φοιτητές