«Τρέχουμε μαζί με την Εθνική μας!»

Προς Πανεπιστημιακή Κοινότητα,

Το Αθλητικό Τμήμα του Πανεπιστημίου μας, αγκαλιάζοντας τη προσπάθεια που θα δώσει η Εθνική ομάδα του στίβου συμμετέχει ενεργά στο πρόγραμμα

‘’τρέχουμε μαζί για την Εθνική μας!’’  όσοι από την Πανεπιστημιακή μας κοινότητα τρέξουν τα χιλιόμετρα που επιθυμούν και μας τα κοινοποιήσουν θα καταμετρηθούν τα όλα συνολικά τα χιλιόμετρα  για να προστεθούν στο σύνολο της καμπάνιας.

Επισυνάπτεται αυτούσια η ανακοίνωση της ομοσπονδίας και δηλώσεις του Προέδρου της Δημοκρατίας , ο οποίος στηρίζει την εκστρατεία αυτή.

Οι  οδηγίες εγγραφής αναφέρονται στην ανακοίνωση της Ομοσπονδίας.

Οι ενδιαφερόμενοι για το virtual run μπορούν να κατεβάσουν την εφαρμογή σε Google Play και App Store

Ο μεγάλος στόχος του προγράμματος, είναι να καλυφθούν συλλογικά 9.251 χιλιόμετρα (πρόκειται για το συμβολικό νούμερο, που αντιστοιχεί στα τετραγωνικά χιλιόμετρα του νησιού μας), συνεισφέροντας virtually τα χιλιόμετρά τους, μέσα από το σχετικό application που δημιουργήθηκε για το σκοπό αυτό.

Ο κόσμος μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή Sporthive Live (https://live.sporthive.com/event/10453), σε Google Play και App Store και να αναζητήσουν ακολούθως τον αγώνα «Τρέχουμε μαζί με την Εθνική μας!». Στη συνέχεια, η εγγραφή είναι απλή.

Υπάρχουν δύο διαθέσιμες αποστάσεις, 5 και 10 χιλιομέτρων.

Το κόστος εγγραφής των €15, για περιορισμένο αριθμό θα το καλύψει το αθλητικό τμήμα.

Λόγω του εικονικού χαρακτήρα του αγώνα, όσοι συμμετάσχουν στο virtual run, θα λάβουν πακέτο συμμετοχής, το οποίο περιλαμβάνει μετάλλιο με το σήμα της καμπάνιας και καπελάκι.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ :

·         Κάνετε εγγραφή ως Ομαδικό σύνολο, γράφοντας τη λέξη ΤΕΠΑΚ

·         ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ( το σύστημα σας δίνει την δυνατότητα για αυτή την επιλογή)

·         Μετά την εγγραφή σας, ενημερώνεται το Αθλητικό Τμήμα στο athletics@cut.ac.cy

·         Το κόστος εγγραφής σας των 15 ευρώ θα επιχορηγηθεί από το Αθλητικό Τμήμα

·         Περιορισμένος αριθμός συμμετεχόντων

·         Διάρκεια εκστρατείας μέχρι τέλος Απριλίου 2021

Για περισσότερες πληροφορίες

Αθλητικό Τμήμα Πανεπιστημίου

25 00 22 00 / 25 0022 21

Νέα Ανακοίνωση για το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

«Τρέχουμε μαζί με την Εθνική μας!»

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2021

Προς Πανεπιστημιακή Κοινότητα,

Οι  οδηγίες εγγραφής αναφέρονται στην ανακοίνωση της Ομοσπονδίας.

Υπάρχουν δύο διαθέσιμες αποστάσεις, 5 και 10 χιλιομέτρων.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ :

·         Κάνετε εγγραφή ως Ομαδικό σύνολο, γράφοντας τη λέξη ΤΕΠΑΚ