Αποφοιτήσεις 2021

Φοιτητικά Νέα Φοιτητική Ζωή Σπουδές

Με απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου και στη βάση των καθορισμένων από την πολιτεία περιοριστικών μέτρων λόγω της πανδημίας covid, θα πραγματοποιηθούν φέτος τέσσερις τελετές αποφοίτησης από την Τετάρτη 16 Ιουνίου μέχρι και το Σάββατο 19 Ιουνίου 2021.

Οι φοιτητές πτυχίου και μεταπτυχιακού που αναμένεται να αποφοιτήσουν, καλούνται να διαβάσουν προσεκτικά τις σχετικές οδηγίες (εδώ το αναλυτικό κείμενο).

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΣΧΟΛΩΝ / ΤΜΗΜΑΤΩΝ

• Στον παρακάτω πίνακα φαίνεται η ημερομηνία που θα αποφοιτήσει η κάθε σχολή και τμήμα.
  • Προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί (επιπέδου Μάστερ και Διδακτορικού) φοιτητές θα αποφοιτήσουν την ημερομηνία που έχει οριστεί για τη σχολή τους.

TETAΡΤΗ, 16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021

ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

• Γεωπονικών Επιστημών, Βιοτεχνολογίας και Επιστήμης Τροφίμων
  • Επιστήμης και Τεχνολογίας Περιβάλλοντος
  • Χημικών Μηχανικών

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

• Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου

ΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

• Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών
  • Καλών Τεχνών

ΠΕΜΠΤΗ, 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021

ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

• Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής
  • Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών
  • Πολιτικών Μηχανικών και Μηχανικών Γεωπληροφορικής

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021

ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

• Επιστημών Αποκατάστασης
  • Νοσηλευτικής
  • Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία

ΣΑΒΒΑΤΟ, 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021

ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

• Διοίκησης Ξενοδοχείων και Τουρισμού
  • Εμπορίου, Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας
  • Διοίκηση (Διατμηματικό Πρόγραμμα)

Προσκλήσεις

• Σε κάθε απόφοιτο θα δοθούν αυστηρά μέχρι 2 προσκλήσεις. Οι προσκλήσεις θα είναι ονομαστικές και θα υπάρχει καθορισμένη θέση για όλους, έτσι ώστε να εξασφαλιστούν οι απαραίτητες αποστάσεις και να τηρηθεί το Υγειονομικό πρωτόκολλο του Υπουργείου Υγείας.
  • Για να σας δοθούν μέχρι 2 προσκλήσεις, πρέπει να δηλώσετε εδώ  ότι θα παρευρεθείτε στην τελετή και επίσης να δηλώσετε τα στοιχεία των προσκεκλημένων σας. Τελευταία ημερομηνία δηλώσεων Τετάρτη 9 Ιουνίου 2021, ώρα 14:00.
  • Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας (first come first serve) όσο αφορά τις θέσεις που θα δοθούν στους προσκεκλημένους σας, σε σχέση με την εγγύτητα τους προς την σκηνή και τους απόφοιτους. Δηλαδή, όσο πιο γρήγορα υποβάλετε την παραπάνω δήλωσή σας, τόσο πιο μπροστά θα καθίσουν οι προσκεκλημένοι σας (πιο κοντά στους απόφοιτους και στην σκηνή).
  • Στην παραπάνω δήλωση, μεταξύ των πεδίων που ζητείται να συμπληρώσετε είναι το ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο (email). Παρακαλώ, βεβαιωθείτε ότι το έχετε συμπληρώσει σωστά και να είναι ενεργό email. Σε αυτό θα σας σταλεί αντίγραφο της αίτησης σας (για πιθανή μελλοντική χρήση) και οι προσκλήσεις που θα ζητήσετε, οι οποίες θα περιλαμβάνουν τα στοιχεία δικαιούχου (ονοματεπώνυμο και αριθμό δελτίου ταυτότητας) καθώς επίσης και τον αριθμό θέσης.
  • Παρακαλώ όπως οι προσκεκλημένοι σας έχουν μαζί τους το δελτίο πολιτικής ταυτότητας τους, για να το επιδείξουν στην είσοδο του Κηποθέατρου, για τον σχετικό έλεγχο ταυτοπροσωπίας.
  • Εντός του Κηποθεάτρου δεν μπορεί να εισέλθει οποιοσδήποτε, ο οποίος δεν θα έχει εξασφαλισμένη ονομαστική πρόσκληση εισόδου.

Πατήστε εδώ για την αναλυτική ανακοίνωση αποφοίτησης για το 2021.

Απόφαση Συγκλήτου για Εαρινό Εξάμηνο 2021-22

Πρόγραμμα εγγραφών Εαρινού Εξαμήνου 2021-22

Θέσεις για παρακολούθηση μαθημάτων με περιστασιακή φοίτηση, Εαρινό Εξάμηνο 2021-22

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΣΧΟΛΩΝ / ΤΜΗΜΑΤΩΝ

ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

• Διοίκησης Ξενοδοχείων και Τουρισμού
  • Εμπορίου, Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας
  • Διοίκηση (Διατμηματικό Πρόγραμμα)

Προσκλήσεις

Πατήστε εδώ για την αναλυτική ανακοίνωση αποφοίτησης για το 2021.