Ανακοίνωση αποτελεσμάτων 3ης κατανομής θέσεων πτυχίου 2021-22

Σπουδές Φοιτητικά Νέα

Ανακοινώνεται η κατανομή συνολικά 40 κενών θέσεων, εκ των οποίων οι 12 προέκυψαν από εσωτερική βελτίωση θέσης. Στην καθορισμένη προθεσμία, 2-4 Αυγούστου 2021, υποβλήθηκαν συνολικά 226 αιτήσεις.

Στη διαδικασία κατανομής περιλήφθηκαν οι 211 αιτήσεις που πληρούσαν τα καθορισμένα κριτήρια:

Αναλυτικά ο αριθμός θέσεων που κατανεμήθηκε:

ΠΤΥΧΙΟ

Θέσεις

Γεωπ.Επ.Βιοτ.&Επισ.Τροφ/ΖΩΟΤΕΧΝΙΑ

Γεωπ.Επ.Βιοτ.& Επιστ.Τροφ/ΦΥΤΙΚΗ

Γεωπ.Επ.Βιοτ.& Επιστ.Τροφ/ΤΡΟΦΙΜΑ

Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής

Χημικής Μηχανικής

Εμπ. Χρηματοοικονομ.&Ναυτιλίας

Επικοινωνίας & Σπουδών Διαδικτύου

Τοπογράφων Μηχανικών

Διοίκησης Ξενοδοχείων & Τουρισμού

Ολοκληρωμένης Επικ. Μάρκετινγκ

Μηχανολόγων Μηχανικών

Πολυμ. & Γραφ. Τεχνών / ΓΡΑΦΙΚΕΣ

Διοίκηση

Νοσηλευτικής

Λογοθεραπείας/Λογοπαθολογίας

*Δεν υπήρξε αίτηση που πληρούσε τα καθορισμένα κριτήρια

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τα αποτελέσματα αναρτώνται με βάση τον αριθμό φοιτητή, τον οποίο κάθε υποψήφιος έλαβε κατά τη δημιουργία της αίτησής του και μπορεί να τον δει στο Φοιτητικό Portal (με χρήση των κωδικών που στάληκαν στο προσωπικό email). Όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν (από αύριο) να δουν την έκβαση της αίτησής τους και μέσα από το Φοιτητικό Portal, έχοντας πρόσβαση με τους κωδικούς που έλαβαν κατά την υποβολή της αίτησής τους.

Σε περίπτωση που οποιοσδήποτε υποψήφιος κρίνει ότι έχει γίνει λάθος κατά την αξιολόγηση της αίτησής του, μπορεί να υποβάλει εντός 48 ωρών από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, γραπτή και αιτιολογημένη ένσταση, προς τον Προϊστάμενο της ΥΣΦΕ, στο studies@cut.ac.cy

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους υποψήφιους για την προτίμηση προς τα Προγράμματα του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου και συγχαίρουμε όλους όσους εξασφάλισαν θέση ή βελτίωσαν τη θέση τους.

ΑΠΟΔΟΧΗ ΘΕΣΗΣ / ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Για αποδοχή της θέσης οι επιτυχόντες παρακαλούνται να ακολουθήσουν προσεκτικά τις οδηγίες που αναφέρονται στην ιστοσελίδα, πατώντας σε αυτό το σύνδεσμο.  Νοείται ότι όσοι πέτυχαν βελτίωση θέσης και πλήρωσαν ήδη τα 40 ευρώ (τέλος εγγραφής), δεν θα ξαναπληρώσουν.

Σε κάθε περίπτωση, οι νέοι φοιτητές καλούνται να προχωρήσουν άμεσα με την αποδοχή της θέση που εξασφάλισαν με την πληρωμή του τέλους εγγραφής ώστε να μπορούν να ξεκινήσουν άμεσα τη φοίτησή τους. Το πρόγραμμα των μαθημάτων τους θα είναι διαθέσιμο στο Φοιτητικό τους Portal εντός 24 ωρών από την ώρα που θα έχουν προχωρήσει με την πληρωμή του τέλους εγγραφής τους. Για όσους έχουν ήδη πληρώσει το τέλος εγγραφής (δηλαδή όσοι πέτυχαν βελτίωση θέσης), το πρόγραμμα των μαθημάτων τους θα είναι διαθέσιμο στο Φοιτητικό τους Portal εντός της ημέρας.

Υπενθυμίζεται εδώ ότι η/ο κάθε φοιτήτρια/φοιτητής θα πρέπει μέσα από το σύνδεσμο εδώ να υποβάλει πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης για να μπορεί να παρακολουθεί τα μαθήματά της/του με φυσική παρουσία. Σε αντίθετη περίπτωση θα τα παρακολουθεί εξ αποστάσεως με τρόπο που θα του ανακοινωθεί από το διδάσκοντα κάθε μαθήματος.

Για οποιεσδήποτε απορίες μπορούν να επικοινωνούν με το Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης του Πανεπιστημίου, kep@cut.ac.cy , τηλ. 25002710/11

ΣΤΕΓΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Οι κλίνες στις Φοιτητικές Εστίες έχουν εξαντληθεί. Για οποιαδήποτε βοήθεια στην εξεύρεση διαμονής, υπάρχουν πληροφορίες στην ιστοσελίδα και μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Γραφείο Στέγασης στα τηλέφωνα 25 002380 και 25 002412.

Απόφαση Συγκλήτου για Εαρινό Εξάμηνο 2021-22

Πρόγραμμα εγγραφών Εαρινού Εξαμήνου 2021-22

Θέσεις για παρακολούθηση μαθημάτων με περιστασιακή φοίτηση, Εαρινό Εξάμηνο 2021-22

Αναλυτικά ο αριθμός θέσεων που κατανεμήθηκε:

ΠΤΥΧΙΟ

Θέσεις