Υποτροφία «Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά»

Το Τμήμα Εμπορίου, Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλιακών ανακοινώνει μια (1) υποτροφία για την πραγματοποίηση σπουδών μεταπτυχιακού επιπέδου πλήρους φοίτησης στο «Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά».

Η υποτροφία θα παραχωρηθεί από το Πολιτιστικό Ίδρυμα Τσαβλίρη και η χρηματοδότησή της θα γίνει από τις χορηγίες που θα προκύψουν από την Έκθεση Έργων Τέχνης με θέμα «Θάλασσα και Ναυτιλία».

Τα εγκαίνια της Έκθεσης τέλεσε η Υφυπουργός Ναυτιλίας, κ. Νατάσα Πηλείδου, την Κυριακή 5 Μαΐου 2019 στην Γκαλερί Μορφή στην Λεμεσό. Την εκδήλωση χαιρέτισαν ο Δήμαρχος  Λεμεσού κ. Νίκος Νικολαϊδης, ο Ακαδημαϊκός Διευθυντής του «Ιστορικού Αρχείου και Κέντρου Μελετών Λεμεσού» κ. Μίμης Σοφοκλέους, καθώς και ο Επίτιμος Πρόεδρος του Πολιτιστικού Ιδρύματος Τσαβλίρη κ. Γιώργος Τσαβλίρης.

Η υποτροφία θα καλύψει πλήρως τα δίδακτρα για φοιτητή/τρία του μεταπτυχιακού προγράμματος «Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά» και θα απονεμηθεί σε φοιτητή/τρια που θα γίνει δεκτός/ή για έναρξη σπουδών πλήρους φοίτησης στο εν λόγω μάστερ τον Σεπτέμβριο του 2019.

Περισσότερες πληροφορίες για αιτήσεις στα μεταπτυχιακά του Τμήματος  https://www.cut.ac.cy/faculties/fme/cfs/degrees/postgraduate/

Υποτροφία «Μάστερ στα Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά»