Υπογραφή συμφωνίας μεταξύ ΤΕΠΑΚ και ACCA για το πρόγραμμα ACCA Accelerate

To Tεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Association of Chartered Certified Accountants (ACCA)
υπέγραψαν συμφωνία για συμμετοχή του Πανεπιστημίου στο πρόγραμμα ACCA Accelerate.

Το ACCA Accelerate δίνει τη δυνατότητα σε φοιτητές του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου που σπουδάζουν στα προγράμματα σπουδών της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας να έχουν 9 απαλλαγές από τις 13 εξετάσεις που απαιτούνται για την απόκτηση του επαγγελματικού τίτλου ACCA, όπως επίσης και  σημαντικές εκπτώσεις για προεγγραφή στο πρόγραμμα απόκτησης του επαγγελματικού τίτλου ACCΑ από φοιτητές και φοιτήτριες.

Για το σκοπό αυτό προγραμματίζεται ενημερωτική διαδικτυακή συνάντηση εντός Μαϊου για όσους/ες φοιτητές/τριες επιθυμούν να προχωρήσουν στην προεγγραφή τους στο ACCA.

Υπογραφή συμφωνίας μεταξύ ΤΕΠΑΚ και ACCA για το πρόγραμμα ACCA Accelerate