Engineer / Technician Request / DIGICOM LTD

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ / ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ
Εταιρεία: DIGICOM LTD ειδικοί σε συστήματα Συνεχούς Παροχής Ρεύματος (UPS), από το 1982, πιστοποιημένοι “Critical Power Experts” και βιομηχανικών μπαταριών, με έδρα στη Βιομηχανική Περιοχή Ιδαλίου
Υποψήφιοι: Τελειόφοιτοι / Πρόσφατοι Απόφοιτοι Ηλεκτρολόγοι / Ηλεκτρονικοί, σε επίπεδο Τεχνικής Σχολής ή Πανεπιστημίου, Diploma ή Bachelors Degree, με καλές επιδόσεις για άμεση πρόσληψη
Προσόντα:
Τελειόφοιτοι / Πρόσφατοι Απόφοιτοι Ηλεκτρολογίας / Ηλεκτρονικών
Ευχάριστη προσωπικότητα με διάθεση για μάθηση
Κλίση προς πρακτικές λύσεις
Στόχος μακροχρόνιας καριέρας στον τομέα
Άδεια οδήγησης
Καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
Καθήκοντα:
Έλεγχος UPS και μπαταριών. Προετοιμασία χώρου πελατών, με καλωδιώσεις, για παράδοση, σύνδεση και ενεργοποίηση συστημάτων ενέργειας, UPS / Inverters / Rectifiers / Battery Banks. Συντήρηση και επιδιόρθωση των πιο πάνω μικρών και μεγάλων συστημάτων. Οργάνωση εργαστηρίου και αποθήκης. Άλλες εργασίες ανάλογα με τις ανάγκες της εταιρείας.
Προσφέρεται εκπαίδευση στον τομέα Power Quality στην Κύπρο και στο εξωτερικό και μέσω διαδικτύου, ο οποίος αναπτύσσεται με πολύ καλές προοπτικές, με στόχο ο υποψήφιος να μπορεί να διεκπεραιώνει τις εργασίες που απαιτεί η θέση.
Καλός μισθός. Ευχάριστο περιβάλλον και εξασφαλισμένη θέση με συμβόλαιο 2 χρόνων ως το ελάχιστο, με μακροχρόνιες προοπτικές εργοδότησης.
Παρακαλώ αποστέλλετε το βιογραφικό σας στο email accounts@digicom.com.cy, ή στο φαξ 22 768805. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 22 765432