Πτυχιούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για Πρακτική Άσκηση

ΘΕΣΗ: Πτυχιούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για Πρακτική Άσκηση

Η εταιρεία ES&TI Engineering Services Ltd στην Πάφο αναζητά έναν πτυχιούχο Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για να ενταχθεί στην ομάδα μας και να πραγματοποιήσει την πρακτική του άσκηση. Αναζητούμε έναν υποψήφιο που να πληροί τα κριτήρια για να ενταχθεί στο σχέδιο του ΕΤΕΚ για νέους μηχανικούς, επιδεικνύοντας ενθουσιασμό για την απόκτηση εργασιακής εμπειρίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον.

Απαιτούμενα Προσόντα:

• Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού

• Άριστη γνώση των αρχών της Ηλεκτρολογίας.

• Μερική γνώση και κατανόηση ηλεκτρολογικών μελετών και εγκαταστάσεων.

• Μερική γνώση του λογισμικού σχεδιασμού AutoCAD για την εκπόνηση ηλεκτρολογικών σχεδίων.

• Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας.

• Πολύ καλή γνώση των προγραμμάτων MS Office.

• Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική).

Ευθύνες και Καθήκοντα:

• Συμμετοχή στην εκπόνηση ηλεκτρολογικών μελετών και σχεδίων.

• Ανάλυση εργασιών και υλικών για κάθε έργο

• Χρήση του λογισμικού σχεδιασμού AutoCAD για τη δημιουργία σχεδίων.

• Τήρηση των προθεσμιών και παρακολούθηση της προόδου των έργων.

Εάν ενδιαφέρεστε να ενταχθείτε στην ομάδα μας, παρακαλούμε υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα και μια συνοδευτική επιστολή στη διεύθυνση info@estiengineering.com με τον τίτλο "Αίτηση Πρακτικής Άσκησης - Πτυχιούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός"