Πολιτικό Μηχανικό

Στα πλαίσια ανάπτυξης της ομάδας μας, η KARMA Construction ψάχνει να εργοδοτήσει Πολιτικό Μηχανικό.

ΚΑRMA

Για περισσότερα από 35 χρόνια, ο Όμιλος Karma έχει χτίσει ισχυρές σχέσεις με τους πελάτες του, χάρη στη δέσμευσή του για ακεραιότητα, ειλικρίνεια και ποιότητα. Πιστό στη φιλική, πελατοκεντρική προσέγγισή του και στη σημαντική φροντίδα μετά την πώληση.

Σήμερα, ο Όμιλος έχει παραδώσει περισσότερα από 4000 ανώτερα ακίνητα και συνεχίζει να προσφέρει δελεαστικά νέα έργα, με μοναδικά σχέδια, σε ιδιαίτερα περιζήτητες τοποθεσίες σε όλη την εκπληκτική ανατολική ακτογραμμή της Κύπρου. Ο Όμιλος Karma αποτελείται από έναν αριθμό εταιρειών, καθεμία από τις οποίες προσφέρει ένα διαφορετικό σύνολο υπηρεσιών στους πελάτες της.

ΚΑRMA Construction

Πολιτικός Μηχανικός

Αρμοδιότητες:

  • Ασχολείται με την έρευνα του εδάφους, όπου πρόκειται να θεμελιωθεί το τεχνικό έργο.
  • Σχεδιάζει και υπολογίζει το μέγεθος και τον τρόπο κατασκευής του έργου.
  • Επιβλέπει τα κατασκευαστικά έργα και παρακολουθεί το κόστος μέχρι την παράδοσή του.
  • Επιλέγει τα υλικά κατασκευής και υπολογίζει τις ποσότητές τους.
  • Διασφάλιση ότι πληρούνται οι προδιαγραφές και οι απαιτήσεις του πελάτη.
  • Επαφές με υπεργολάβους και προμηθευτές.
  • Σύνταξη εκθέσεων και τήρηση εγγράφων.
  • Τήρηση διαδικασιών Ασφάλειας και Υγείας και ποιοτικού ελέγχου.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού.
  • Εγγεγραμμένο μέλος του ΕΤΕΚ.
  • 5 χρόνια ελάχιστης εμπειρίας ως Πολιτικός Μηχανικός σε κατασκευαστική εταιρία.
  • Ευστροφία, κριτική ικανότητα, πολύ καλή αντίληψη του χώρου και του όγκου.
  • Τεχνική αντίληψη, δυνατότητα εντοπισμού και επιλογής μεταξύ εναλλακτικών λύσεων.
  • Ευκολία στη χρήση πινάκων και κανονισμών.
  • Εξοικείωση με τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές
  • Γνώση των υλικών και των νέων τεχνικών εφαρμογών.
  • Ηγετικές ικανότητες.
  • Ικανότητα διοίκησης προσωπικού για τις δραστηριότητες των επιβλέψεων των έργων.

Στον επιτυχόντα θα προσφερθεί ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία.

Πώς να αιτηθείς για τη θέση:

Αν σε ενδιαφέρει να αιτηθείς για την πιο πάνω θέση, στείλε το βιογραφικό σου στο hr@karma.cy  με θέμα: HR/23/PENG.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Θα ενημερωθούν μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι.