Τεχνολόγο Τροφίμων

Η εταιρεία A&E Solutions Consultants Ltd και η Artima Food Ingredients με έδρα την Λάρνακα, ζητά για άμεση εργοδότηση Τεχνολόγο Τροφίμων για να υποστηρίξει το τμήμα Παραγωγής και Έρευνας και Ανάπτυξης Καινούργιων Προϊόντων της εταιρείας για πλήρη απασχόληση.

Η A&E Solutions Consultants Ltd δραστηριοποιείται στον τομέα παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών και εξιδεικευμένων εκπαιδευτικών σεμιναρίων στον τομέα των τροφίμων και η Artima Food Ingredients δραστηριοποιείται στην εμπορία, παραγωγή και συσκευασία βοτάνων, μπαχαρικών, καρυκευμάτων, φυτικών προϊόντων και πρώτων υλών για την βιομηχανία τροφίμων.

Καθήκοντα:
•Οργάνωση και επίβλεψη της παραγωγής και η ανάθεση ευθυνών στους υφιστάμενους
•Εφαρμογή και επίβλεψη των συστημάτων Ποιότητας, Υγιεινής και Ασφάλειας των Τροφίμων, Περιβαλλοντικής Διαχείρισης και Ασφάλειας και Υγείας
•Ετοιμασία Προδιαγραφών και Σημάνσεων
•Οργάνωση και επίβλεψη της αποθήκης και η ανάθεση ευθυνών στους υφιστάμενους
•Έλεγχος αποθεμάτων και ετοιμασία παραγγελιών προς προμηθευτές
•Γνώση στον τομέα των πρώτων υλών
•Εξεύρεση καινούργιων Ά Υλών και ανάπτυξη καινούργιων προϊόντων
•Ετοιμασία υποστηρικτικών εγγράφων για το νέο προϊόν
• Σύνταξη μηνιαίων, τριμηνιαίων και ετήσιων εκθέσεων

Προσόντα
•Πτυχίο στην Επιστήμη Τροφίμων / Τεχνολογία Τροφίμων / Τεχνολογία Κρέατος ή σε σχετικό πεδίο
•Μεταπτυχιακό στην Διοίκηση Επιχειρήσεων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
•Επιτυχημένη προηγούμενη εμπειρία σε ανάπτυξη νέων προϊόντων
•Αφοσίωση στη συνεχή εκπαίδευση μέσω εργαστηρίων, σεμιναρίων και διασκέψεων
•Αποδεδειγμένη ικανότητα επικοινωνίας, παρουσίασης και επιρροής αξιόπιστα και αποτελεσματικά σε όλα τα επίπεδα του οργανισμού
•Ισχυρή επιχειρηματική αίσθηση και τεχνογνωσία του κλάδου
•Εξαιρετικές δεξιότητες ως μέντορας, καθοδηγητής και στη διαχείριση ανθρώπων
•Πολύ Καλή Γνώση της Ελληνική και Αγγλικής Γλώσσας

Η εταιρεία παρέχει:
•Πλήρη απασχόληση
•Πενθήμερη Εργασία
•Μηνιαίος μισθός
•Συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες ανέλιξης
•Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας

Αιτήσεις:
Παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας και τη συνοδευτική επιστολή σας σχετικά με την καταλληλότητά σας για τη θέση, στη διεύθυνση info@solcon.com.cy.
Οι υποψήφιοι / ες που πληρούν τα προσόντα θα κληθούν σε προσωπική συνάντηση.
Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού