Διαχειριστής Δικτύων και Ασφαλείας Δεδομένων

ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ

Η Altius Insurance Ltd στο πλαίσιο της επέκτασης των εργασιών της, δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση της πιο κάτω θέσης:

  1. Διαχειριστής Δικτύων και Ασφαλείας Δεδομένων – Τμήμα Πληροφορικής

H/o κατάλληλος υποψήφιος πρέπει να διαθέτει τα πιο κάτω προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου πανεπιστημίου ή κολλεγίου Computer Science ή Computer Engineering ή Information Technology/Systems/Security, αναγνωρισμένο από το Υπουργείο Παιδείας
  • System Administration: Διασφάλιση ότι τα συστήματα της Εταιρείας λειτουργούν κανονικά βάσει των Πολιτικών ασφάλειας της Εταιρείας
  • Network Administration: Υπεύθυνος/η για την αρχιτεκτονική, παρακολούθηση, αναβάθμιση και ομαλή λειτουργία του δικτύου της Εταιρείας
  • Information Security Program: Υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη, υλοποίηση και διαχείριση των προγραμμάτων ασφαλείας και ότι ή λειτουργεία τους είναι εναρμονισμένη με τους εκάστοτε κανονισμούς και στρατηγική της Εταιρείας.
  • Ικανότητα τεχνικής υποστήριξης σε θέματα δικτύου/μηχανών.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές ικανότητες Επικοινωνίας, Οργάνωσης και Διαχείρισης Προτεραιοτήτων, Ευελιξία και Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης
  • Πρωτοβουλία, Εχεμύθεια, Υπευθυνότητα και Σωστή Κρίση

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Συντήρηση δικτύου και άλλων συστημάτων πληροφορικής
  • Περιοδικό έλεγχο συστημάτων, εντοπισμό πιθανών προβλημάτων, ανάλυση και σχεδιασμός λύσεων
  • Παροχή υποστήριξης χρηστών (τοπικής και εξ’ αποστάσεως)
  • Εκτέλεση οποιωνδήποτε άλλων καθηκόντων του ανατεθούν στο τμήμα

Απολαβές & Ωφελήματα

Η Εταιρία προσφέρει ευρύ φάσμα απολαβών και ωφελημάτων το οποίο περιλαμβάνει:

  • Απολαβές αναλόγως προσόντων και πείρας
  • 13ο μισθό
  • Ταμείο Προνοίας
  • Ασφάλεια Ζωής και Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης
  • Επαγγελματική Κατάρτιση και Συνεχή Εκπαίδευση
  • Σχέδιο Επιβράβευσης Εξαιρετικής Απόδοσης  κ.α.

Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να κάνουν αίτηση εργοδότησης, την οποία θα βρουν στην ιστοσελίδα της Altius Insurance Ltd (https://www.altiusinsurance.net/) στις Ευκαιρίες Σταδιοδρομία – Διοικητικούς Λειτουργούς- Λειτουργός Πληροφορικής – Προγραμματιστής

Προθεσμία - Οι αιτήσεις και τα βιογραφικά θα πρέπει να παραληφθούν μέχρι τις 31 Μαΐου 2024