Suntechnics Ltd - Μηχανικό Πωλήσεων

Η εταιρία Suntechnics Ltd, θυγατρική του ομίλου Green Energy με έδρα τη Λεμεσό, λόγω επέκτασης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει ένα Μηχανικό Πωλήσεων στο τμήμα Φωτοβολταϊκών.

Εξειδικεύεται στην διαχείριση, λειτουργία, εγκατάσταση, συντήρηση μεγάλων φωτοβολταϊκών πάρκων και συστημάτων (εμπορικού χαρακτήρα).

Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:

  1. Πτυχίο Electrical Engineering - Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  2. Εμπειρία σε πωλήσεις με αρίστη επικοινωνία με πελάτες.
  3. Πολύ καλή γνώση της τεχνολογίας των ΦΒ (PV Syst κλπ) -
  4. Άριστη γνώση της αγγλικής & Ελληνικής γλώσσας
  5. Γνώση AUTOCAD & Η/Υ

Υπευθυνότητες / Καθήκοντα :

  1. Διεκπεραίωση πωλήσεων λιανικής και χονδρικής
  2. Κοστολόγηση των έργων
  3. Εκπόνηση μελετών για έργα
  4. Συνεχή επαφή, στήριξη και ενημέρωση των συνεργατών (υπεργολάβων) για νέα προϊόντα και πρακτικές
  5. Ετοιμασία και παρακολούθηση προσφορών

Απαιτούμενες Δεξιότητες:

  • Προγραμματισμός & Οργάνωση
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Σωστή διαχείριση χρόνου
  • Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας

Ωφελήματα:

Πακέτο απολαβών:

  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • 13μισθοι

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο

e-mail: info@geg.com.cy (σημειώνοντας τον τίτλο της θέσης για την οποία κάνουν την αίτηση).