Παγκύπριος Σύνδεσμος για Άτομα με Αυτισμό

ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Πρόκειται για τις θέσεις εκπαιδευτών/φροντιστών για τις κατοικίες ‘’Αθηνά’’ και ‘’Αγάπη’’ Υποστηριζόμενης Διαβίωσης του Παγκύπριου Συνδέσμου για Άτομα με Αυτισμό, στην επαρχία Λεμεσού, στις οποίες θα διαμένουν από δύο ενήλικα άτομα με αυτισμό. Είναι ένα νέο συγχρηματοδοτούμενο Έργο της Ευρωπαϊκής Ένωσης και του Τμήματος Κοινωνικής Ενσωμάτωσης για Άτομα με Αναπηρίες.

- Η εργασία είναι πενθήμερη (από Δευτέρα μέχρι Κυριακή) με σύστημα βάρδιας:

Πρωινή βάρδια 7.00-15.00

Απογευματινή βάρδια 15.00-23.00

Βραδινή βάρδια 23.00-07.00

- Προσφέρονται:

Μόνιμη απασχόληση

Ελκυστικό πακέτο απολαβών με 13ο μισθό

Εκπαίδευση από εξειδικευμένη ομάδα

- Απαραίτητα προσόντα:

Απολυτήριο Λυκείου και Δίπλωμα οδήγησης

- Επιθυμητά χαρακτηριστικά ενδιαφερόμενων:

Αναζητούμε άτομα με ευχάριστη προσωπικότητα, υπεύθυνα, ενθουσιώδη με ακεραιότητα χαρακτήρα και ομαδικό πνεύμα.

- Καθήκοντα:

 Φροντίδα των δύο ενοίκων με αυτισμό της κάθε κατοικίας.

Εκπαίδευση των δύο ενοίκων της κάθε κατοικίας μέσα από εξατομικευμένο πρόγραμμα που θα δοθεί από Διεπιστημονική Επιτροπή προς ανάπτυξη δεξιοτήτων σε όλους τους τομείς της ανάπτυξης (δεξιότητες αυτοεξυπηρέτησης, κοινωνικές δεξιότητες, συναισθηματικές και συμπεριφορικές δεξιότητες).

Παρακαλώ όπως οι ενδιαφερόμενοι αποστέλλουν τα Βιογραφικά τους στο info@autismsociety.org.cy έως 28/11/2021 η ώρα 12:00 μ.μ. αναγράφοντας τον τίτλο θέσης για την οποία ενδιαφέρονται.