Project & Design engineer

Η Suntechnics ltd αναζητεί Project & Design engineer.

Καθήκοντα:

• Καθημερινή παρακολούθηση της κατασκευής Φωτοβολταϊκών Πάρκων μεγάλης κλίμακας.

• Γενικά καθήκοντα που προκύπτουν κατά την κατασκευή έργων

• Προληπτική συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων (μετρήσεις με εξιδεικευμένα όργανα)

• Σύνταξη αναφορών συντήρησης Φωτοβολταϊκών Πάρκων

• Επιδιόρθωση βλαβών σε ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και μετατροπείς τάσης

• Τηλεπαρακολούθηση των Φωτοβολταϊκών Πάρκων

• Διαχείριση του χρονοδιαγράμματος συντήρησης

• Τεχνικός έλεγχος και επίβλεψη έργων σε όλα τα στάδια της υλοποίησης αυτών.

• Συνεχής ενημέρωση των Τεχνικών Φακέλων έργων.

• Άριστη διατήρηση σχέσεων πελατών, συνεργατών και υπεργολάβων

Απαιτούμενα προσόντα:

• Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού.

• Πιστοποιητικό ικανότητας Ηλεκτρολόγου Μηχανικού από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.

• Πολύ καλή γνώση ηλεκτρολογικού και αρχιτεκτονικού σχεδίου θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.

• Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

• Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Autocad).

• Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας.

• Περιστασιακά ταξίδια στο εξωτερικό για εκπαίδευση ή για άλλες δραστηριότητες της εταιρείας.

• Άδεια οδήγησης.

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Πλεονεκτήματα:

• Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

• 13ος μισθός

Μισθός: 1400-1500 gross

Ωράριο: 8:00- 17:00