Μηχανικός Πωλήσεων (Sales Engineer)

Η Phil. Andreou Public Ltd, μέλος του ομίλου Phil. Andreou Group Ltd, ζητά να προσλάβει:
Η εταιρεία Phil. Andreou Public Ltd (μέλος της Phil. Andreou Group), από τους κυριότερους προμηθευτές συστημάτων ραφολογίας και εξοπλισμού αποθηκών και καταστημάτων στην Κύπρο αντιπροσωπεύοντας την Ιταλική κορυφαία εταιρεία METALSISTEM S.A, ζητά να προσλάβει Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα τη Λεμεσό. Κύρια Καθήκοντα:
 Παρουσίαση και Προώθηση των προϊόντων της εταιρείας σε υφιστάμενους και νέους πελάτες.
 Ετοιμασία και υποβολή προσφορών προς τους πελάτες του τμήματος συμπεριλαμβανομένου σχεδιασμού.
 Παροχή τεχνικής υποστήριξης.
 Ευθύνη για την ενημέρωση διαφόρων αναφορών του τμήματος.
 Άλλα καθήκοντα σε συνεννόηση με τον Διευθυντή Εργασιών. Κύρια Προσόντα:
 Πτυχίο ή Δίπλωμα Πολιτικού Μηχανικού, Μηχανολόγου Μηχανικού ή σχετικό με Βιομηχανικό Σχεδιασμό.
 Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
 Εξαιρετικές δεξιότητες συνεργασίας, επικοινωνίας και ανάπτυξης διαπροσωπικών σχέσεων.
 Πολύ καλές γνώσεις προγραμμάτων Η/Υ και ιδιαίτερα σχεδιαστικών προγραμμάτων.
 Εγγεγραμμένο μέλος στο ΕΤΕΚ θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
 Γνώση συστημάτων ραφολογίας και μεταλλικών οικοδομικών κατασκευών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
Απολαβές Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας. Σημείωση: Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό σημείωμα στο vacancies@phil-andreou.com με θέμα: Μηχανικός Πωλήσεων (Sales Engineer) Θα ειδοποιηθούν μόνο οι υποψήφιοι που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.vacancies@phil-andreou.com