Project & Design Engineer

Αν σου αρέσουν οι προκλήσεις και θες να εξελιχθείς σε ένα σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον γεμάτο από ευκαιρίες, αυτή είναι η ευκαιρία σου! Θα περιμένουμε το βιογραφικό σου.
Η εταιρεία Suntechnics Ltd, ζητά να προσλάβει υπεύθυνο, δυναμικο και δραστήριο Project & Design Engineer για πλήρη απασχόληση στο κομμάτι λειτουργίας και συντήρησης Φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων.
Υπευθυνότητες / Καθήκοντα:
• Προληπτική συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων (μετρήσεις με εξιδεικευμένα όργανα).
• Επιδιόρθωση βλαβών σε ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και μετατροπείς τάσης.
• Τηλεπαρακολούθηση των Φωτοβολταϊκών Πάρκων.
• Διαχείριση του χρονοδιαγράμματος συντήρησης.
Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:
• Πτυχίο ΑΤΙ, ΤΕΙ, Πανεπιστημίου ή άλλης ισότιμης σχολής στον κλάδο της Ηλεκτρολογίας.
• Εμπειρία σε φωτοβολταϊκά συστήματα.
• Άδεια άσκησης επαγγέλματος (ΕΤΕΚ).
• Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
• Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Autocad).
• Άδεια οδήγησης.
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
• Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας.
Απαιτούμενες Δεξιότητες:
• Προγραμματισμός & Οργάνωση
• Ανάληψη πρωτοβουλιών
• Σωστή διαχείριση χρόνου
• Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας
Ωφελήματα:
• Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
• 13μισθοι
• 21 μέρες άδεια
• Ώρες Εργασίας: 8:00 – 17:00 (Δευτέρα – Παρασκευή)
Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση, μπορείς να μας στείλεις το βιογραφικό σου σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy αναφέροντας τον τίτλο “ Project & Design Engineer“.
Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας