Services Electrical Engineer

Ψάχνεις το επόμενο δυναμικό επαγγελματικό σου βήμα; Σε ενδιαφέρει ο τομέας της ηλιακής ενέργειας; Θέλεις να εργαστείς στην μεγαλύτερη εταιρεία που εξειδικεύεται στην κατασκευή, διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων; Σε διακρίνει το εργασιακό σου ήθος; Αυτή είναι η ευκαιρία σου! Θα περιμένουμε το βιογραφικό σου.
Η εταιρεία Suntechnics Ltd, ζητά να προσλάβει υπεύθυνο, δυναμικο και δραστήριο Services Electrical Engineer για πλήρη απασχόληση στο κομμάτι λειτουργίας και συντήρησης Φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων.
Υπευθυνότητες / Καθήκοντα:
• Διεξαγωγή εργασιών προγραμματισμένης συντήρησης των Φ/Β πάρκων.
• Επιδιόρθωση και καταγραφή των σφαλμάτων στις Φ/Β εγκαταστάσεις.
• Σύνταξη αναφορών των προγραμματισμένων και των εκτάκτων ελέγχων.
• Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα και διαδικασίες ασφαλείας και υγείας στον εκάστοτε χώρο εργασίας. (απαραίτητη η χρήση Μέσων Ατομικής Προστασίας (ΜΑΠ) τα οποία παρέχονται από τον εργοδότη).
• Επίβλεψη υπεργολάβων κατά την εργασία τους για την ποιότητα εργασίας τους.
• Ικανότητα εργασίας σε Παγκύπρια βάση και διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων και έργων.
• Αλληλεπίδραση με υπεργολάβους και υπεύθυνους μηχανικούς.
Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:
• Δίπλωμα Ηλεκτρολογίας.
• Εμπειρία σε φωτοβολταϊκά συστήματα.
• Γνώση Ελληνικών και Αγγλικών.
• Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Word / Excel, Autocad).
• Άδεια οδήγησης.
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
Πρόσθετες Ικανότητες:
• Η εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ή/και προηγούμενη τεχνική εμπειρία.
• Η εμπειρία στη χρήση διαγνωστικών μηχανήματων όπως πολύμετρα, clamp meters κτλ.) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
• Άδεια από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία (ΗΜΥ), θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
• Υπευθυνότητα, Ομαδικότητα, Αποτελεσματικότητα, Τιμιότητα.
Ωφελήματα:
• Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
• 13μισθοι
• 21 μέρες άδεια
• Ώρες Εργασίας: 8:00 – 17:00 (Δευτέρα – Παρασκευή)
Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση, μπορείς να μας στείλεις το βιογραφικό σου σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy αναφέροντας τον τίτλο “Service Electrical Engineer“.
Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας.