Data Analyst

Η εταιρεία GDL Trading Ltd μέλος του οργανισμού Λόρδος, με
παρουσία σε όλη την Κύπρο και έδρα την Λεμεσό, είναι η
μεγαλύτερη στον τομέα εισαγωγής και διανομής κατεψυγμένων
τροφίμων. Κάτω από την ομπρέλα της περιλαμβάνονται τα
καταστήματα λιανικής και χονδρικής πώλησης Wellgoods, Παντελής
Σωτηρίου και Πρίνος Λαχαναγορά.
Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης του ανθρώπινου δυναμικού
της, θέλει να δώσει την ευκαιρία σε φοιτητές του ΤΕΠΑΚ
προσφέροντας ημι ή πλήρη απασχόληση για την θέση του data
analyst.
Το άτομο που θα προσληφθεί θα υποστηρίζει τις λειτουργίες της
εταιρείας επεξεργάζοντας δεδομένα και παρέχοντας μελέτες για
διάφορα λειτουργικά έξοδα, τα εμπορεύματα αλλά και τις τάσεις
της αγοράς. Συγκεκριμένα τα καθήκοντα θα περιλαμβάνουν:
• Εξαγωγή δεδομένων από το λογιστικό σύστημα της εταιρείας
(SAP) και επικοινωνία με διάφορα τμήματα για συλλογή
πληροφοριών.
• Επεξεργασία των δεδομένων και πληροφοριών που συλλέχθηκαν,
με χρήση διάφορων εργαλείων του Microsoft Excel όπως Pivot
Tables και Graphic Charts, καθιστώντας τα κατάλληλα για
παρουσίαση με σκοπό την διευκόλυνση της διαδικασίας λήψης
αποφάσεων.
• Συμμετοχή στην διαδικασία λήψης αποφάσεων παρέχοντας άποψη
και ιδέες.
• Συνεργασία με διάφορα τμήματα για βελτιοποίηση των διάφορων
reports που χρησιμοποιούν ή κατασκευή νέων αναλόγως των
αναγκών τους.
Τα απαραίτητα προσόντα που πρέπει να κατέχει ο/η φοιτητής/ήτρια
είναι:
• Άνεση με Η/Υ και καλή γνώση Microsoft Excel.
• Γνώση εξαγωγής από βάσεις δεδομένων με SQL και Queries.
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Εργατικότητα και ομαδικότητα.
• Γνώση του SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
Το πακέτο απολαβών περιλαμβάνει μισθό αναλόγως προσόντων,
πενθήμερη εργασία, ταμείο πρόνοιας, 20 ημέρες ετήσιας άδειας,
έκπτωση στα καταστήματα λιανικών του ομίλου, ευχάριστο
περιβάλλον και μια φανταστική ευκαιρία ανέλιξης εντός της
εταιρείας. Ο φοιτητής θα κερδίσει πολύτιμες γνώσεις και εμπειρίες
δίνοντας μια καλή εκκίνηση στα καριέρα του. Οι ενδιαφερόμενοι
παρακαλώ να στείλουν το βιογραφικό τους στο email
hr@gdltrading.com με τίτλο Data Analyst.