Επιμετρητής Ποσοτήτων

Στα πλαίσια ανάπτυξης της ομάδας μας, η KARMA Construction ψάχνει να εργοδοτήσει Πολιτικό Μηχανικό.

ΚΑRMA

Για περισσότερα από 35 χρόνια, ο Όμιλος Karma έχει χτίσει ισχυρές σχέσεις με τους πελάτες του, χάρη στη δέσμευσή του για ακεραιότητα, ειλικρίνεια και ποιότητα. Πιστό στη φιλική, πελατοκεντρική προσέγγισή του και στη σημαντική φροντίδα μετά την πώληση.

Σήμερα, ο Όμιλος έχει παραδώσει περισσότερα από 4000 ανώτερα ακίνητα και συνεχίζει να προσφέρει δελεαστικά νέα έργα, με μοναδικά σχέδια, σε ιδιαίτερα περιζήτητες τοποθεσίες σε όλη την εκπληκτική ανατολική ακτογραμμή της Κύπρου. Ο Όμιλος Karma αποτελείται από έναν αριθμό εταιρειών, καθεμία από τις οποίες προσφέρει ένα διαφορετικό σύνολο υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας στους πελάτες της.

KARMA Construction

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία επιμέτρησης και κοστολόγησης κατασκευαστικών εργασιών.
  • Προετοιμασία κατασκευής δελτίου ποσοτήτων και προσφορών.
  • Προετοιμασία εκτιμήσεων κόστους κατασκευής.
  • Οργανώνει, παρακολουθεί και ελέγχει κατασκευαστικά έργα για μετρήσεις και ετοιμάζει τελικούς λογαριασμούς των υπεργολάβων.
  • Διαχειρίζεται συμβάσεις κατασκευαστικών έργων.
  • Παρέχει συμβουλές για την διαχείριση κόστους των κατασκευαστικών έργων και συμβουλές για την αποφυγή και επίλυση των διαφορών μεταξύ των μερών.
  • Παρακολουθεί την ανάπτυξη του σχεδιασμού του έργου σε σχέση με την προβλεπόμενη δαπάνη.
  • Διαμορφώνει κυπριακές και διεθνείς συμβάσεις κατασκευής έργων.
  • Εκτίμηση της αξίας ζητημάτων ασφάλειας και υγείας, όπως και περιβαλλοντικών ζητημάτων διαχείρισης, και ενσωμάτωσή τους στην κοστολόγηση του έργου.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Επιμετρητή Ποσοτήτων ή Πολιτικού Μηχανικού.
  • 5 χρόνια ελάχιστης εμπειρίας ως Επιμετρητής Ποσοτήτων σε κατασκευαστική εταιρία.
  • Γνώσεις σχετικά με τη διαδικασία κατασκευής έργων, μέθοδοι που ακολουθούνται, καθώς επίσης και τα υλικά που χρησιμοποιούνται.
  • Γνώσεις και κατανόηση του κτιρίου, γενική διάταξη και λεπτομερείς τεχνικές παρουσίασης.
  • Ικανότητες επιμέτρησης και κοστολόγησης κατασκευαστικών εργασιών.
  • Δεξιότητες χρήσης μεθόδων πληροφορικής για το σχεδιασμό του έργου και τον έλεγχο του κόστους.
  • Ικανότητες διοίκησης και διαχείρισης έργων συμπεριλαμβανομένων των νομικών και συμβατικών θεμάτων.
  • Εκτίμηση της κοινωνικής συμβολής, καθώς και των ηθικών υποχρεώσεων των επαγγελματιών Επιμετρητών Ποσοτήτων.
  • Ισχυρή Προσωπικότητα και Ηγετικά Προσόντα.
  • Καλή αντίληψη του χώρου.
  • Ευρηματικότητα.
  • Μεθοδικότητα.

Στον επιτυχόντα θα προσφερθεί ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία.

Πώς να αιτηθείς για τη θέση:

Αν σε ενδιαφέρει να αιτηθείς για την πιο πάνω θέση, στείλε το βιογραφικό σου στο hr@karma.cy  με θέμα: HR/23/QS.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Θα ενημερωθούν μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι.