Μηχανικό Βιομηχανικών Αυτοματισμών

Προκήρυξη θέσης για Μηχανικό Βιομηχανικών Αυτοματισμών

Η Τσιμεντοποιία Βασιλικού αναζητά έναν/μία έμπειρο/η και ενθουσιώδη Μηχανικό Αυτοματισμών για ενσωμάτωση στη δυναμική της ομάδα. Ο/Η επιλεγμένος/η υποψήφιος/α θα έχει ουσιαστικό ρόλο στον σχεδιασμό, εγκατάσταση, διαχείριση και τεχνική υποστήριξη των συστημάτων αυτοματισμού που βελτιώνουν την αποδοτικότητα των μηχανημάτων μας, όπως κλίβανου, μύλων, θραυστήρα και μεταφορικών ταινιών.

Καθήκοντα:
•Σχεδίαση και βελτιστοποίηση συστημάτων αυτοματισμού.
•Συνεργασία με τα τμήματα παραγωγής, ποιότητας και συντήρησης για την διασφάλιση συνεχούς και απρόσκοπτης λειτουργίας.
•Διαχείριση και επίλυση τυχόν τεχνικών προβλημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα:
•Πτυχίο σε Ηλεκτρολογική, Ηλεκτρονική (Mechatronics) ή συναφή ειδικότητα.
•Εμπειρία στη χρήση προγραμμάτων PLC, SCADA systems και industrial networks.
•Γνώσεις σε προϊόντα αυτοματισμών όπως Siemens, ABB κτλ.
•Ικανότητα για αυτόνομη εργασία και άριστη συνεργασία με την ομάδα.
•Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
•Προϋπηρεσία στους βιομηχανικούς αυτοματισμούς θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.

Προσφέρουμε:
•Ανταγωνιστικό μισθολογικό πακέτο.
•Ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και συνεχή εκπαίδευση.

Πώς να υποβάλετε την αίτηση σας:

Παρακαλούμε όπως, οι ενδιαφερόμενοι αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο careers@vassiliko.com αναφέροντας στο θέμα τον κωδικό θέσης 138/2024, μέχρι τις 31/05/2024.
Αναζητούμε προσωπικότητες που επιθυμούν να συνδράμουν στην πρόοδο της Εταιρείας και να συμβάλουν στην επιτυχία μας. Ενθαρρύνουμε τις αιτήσεις από όλους τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στα κριτήρια.