Sales Engineer

H εταιρεία μας ΛΟΙΖΟΣ ΤΟΦΑΡΗ ΛΤΔ www.tofaris.com ασχολείται εδώ και 20 χρόνια με κάθε πτυχή των ηλεκτρογεννητριών σε όλη την Κύπρο. Εγκατάσταση ηλεκτρογεννητριών ως εφεδρικές, ενοικίαση ηλεκτρογεννητριών ως προσωρινή παροχή ηλεκτρικής ενέργειας, συντήρηση ηλεκτρογεννητριών, καθώς και με επιδιορθώσεις και αναβαθμίσεις.

Η θέση
Αναζητούμε πρόσωπο το οποίο θα είναι συντονιστής του τμήματος ηλεκτρογεννητριών ως μηχανικός ο οποίος θα έχει κομβικό ρόλο σε όλες τις εργασίες του τμήματος.

Ρόλος - ευθύνες - καθήκοντα
•Επικοινωνία με πελάτες για διευκρίνηση αναγκών ή προβλημάτων.
•Συμβουλευτική προς τους πελάτες για θέματα εγκατάστασης, διαστασιολόγησης συντήρησης ηλεκτρογεννητριών.
•Επίβλεψη προετοιμασίας προσφορών.
•Συντονισμός Project που αφορούν σε εγκατάσταση ή ενοικίαση ηλεκτρογεννητριών.
•Συνεργασία με προμηθευτές.
•Μέσα στα καθήκοντα της θέσης αυτής είναι η μετάβαση σε χώρους εγκατάστασης ηλεκτρογεννητριών σε Παγκύπρια κλίμακα.
•Συνεργασία με το υπόλοιπο προσωπικό της εταιρείας.
•Ανάπτυξη των πωλήσεων και της ποιότητας του τμήματος.

Προσόντα - Δεξιότητες
•Πανεπιστημιακό πτυχίο BEng σε ένα τομέα Engineering.
•Πολύ καλή γνώση MS OFFICE.
•Άνεση στη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
•Πολύ καλή χρήση Αγγλικής γλώσσας.
•Επικοινωνιακές δεξιότητες με πελάτες και με τα υπόλοιπα μέλη της εταιρείας.
•Κατοχή άδειας αυτοκινήτου.
•Διάθεση για επένδυση χρόνου στην απόκτηση νέων γνώσεων τόσο στο αντικείμενο των ηλεκτρογεννητριών όσο και γενικότερα σε αντικείμενα.

Ωράριο
Η θέση έχει βάση 8ωρη εργασία σε πενθήμερο πλαίσιο. Απαιτεί όμως δυνατότητα όταν παρίσταται ανάγκη για εργασία εκτός των ωρών αυτών.

Απολαβές
Οι μηνιαίες απολαβές που προσφέρονται είναι ανάλογες των προσόντων του υποψήφιου, αλλά και της δικής του προσπάθειας και συνεισφοράς. Προσφέρεται 13ος μισθός.

Επικοινωνία
Μπορείτε να αποστέλλετε το βιογραφικό σας στην διεύθυνση lapi@tofaris.com .
Κάθε αίτηση θα τύχει εμπιστευτικού χειρισμού. Θα σταλεί απάντηση στην αίτηση σας σε κάθε περίπτωση. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο +357 24634921.